Товариство лісівників України

Новина


08
вер

Платформа відновлення лісів України розпочне свою роботу на Львівщині

Сьогодні відбулась зустріч начальника Західного міжрегіонального управління Анатолія Дейнеки з представниками громадської спілки «Всесвітній фонд природи» WWF-Україна у рамках співпраці та сприяння у розробці Платформи відновлення лісів України.
Участь у нараді взяли спеціалісти Західного міжрегіонального управління ЛМГ та Карпатського лісового офісу ДП «Ліси України».
Менеджер проєктів напряму «Ліси» Всесвітнього фонду природи WWF-Україна Ганна Лобченко представила напрацювання щодо розробки Платформи відновлення лісів та розповіла як буде відбуватися інформаційне наповнення  веб-Платформи.
Співпраця та взаємодія в розробці Платформи надасть можливість залучати фінансові та людські ресурси, об’єднати зусилля  та сприяти відновленню лісів України на наукових засадах, враховуючи потреби післявоєнного відновлення та прогнози кліматичних змін.
Завдяки унікальності Львівської області з притаманними різноманітними природними умовами – цей регіон обрано пілотним. Подальше розширення Платформи стосуватиметься і інших областей України.
Анатолій Дейнека відзначив, що лісівники Львівщини мають значний досвід у питаннях ведення і організації лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва та вирощування біологічно стійких та продуктивних насаджень. 
Представники громадськості та бізнесових структур активно підтримують екологічні ініціативи, які стосуються створення лісів та збільшення лісистості області. Разом з ГО «Добро.Дій» лісівники  щороку проводять масштабні заходи садіння лісу із залученням людей різних поколінь та професій.
Тому створення Платформи має стати корисним і цікавим інструментом для взаємодії всіх  зацікавлених сторін у реалізації заходів з лісовідновлення.
Як повідомила Ганна Лобченко, Платформа відновлення лісів буде містити доступну для користувачів інформацію про лісові ділянки, які потребують відновлення, особливості рельєфу, тип лісорослинних умов, переважаючі деревні види тощо. А також, що важливо, майбутню користь цих ділянок для довкілля, оскільки відображатиме обсяги поглинутого вуглецю,  інші екологічні послуги та корисні властивості майбутнього лісу.
Окрім цього, на Платформі буде представлена нормативно-правова база з лісовідновлення та лісорозведення, контактна інформація лісокористувачів, експертів, науковців, до яких можна звернутися щодо питань відновлення лісових ділянок та догляду за новоствореними насадженнями,  а також база постачальників садивного матеріалу. 
Також у рамках програми робочої зустрічі з метою ознайомлення з типовими менеджмент-планами зі створення лісових культур та практичним досвідом лісівників з питань лісовирощування відбувся виїзд представників громадської спілки «Всесвітній фонд природи» WWF-Україна на польові об’єкти філії «Львівське лісове господарство» ДП «Ліси України».
Відзначаємо, що WWF-Україна у партнерстві з Open Tech, благодійною краудсорсинговою програмою від SoftServe працює над Платформою відновлення лісів України на підтримку ініціативи Президента “Масштабне залісення України”.
Платформа - це онлайн-рішення, що допомагатиме у відновленні та збільшенні площі насаджень, дозволить визначати найбільш придатні для цього ділянки та втілювати відтворення лісів, спираючись на науковий підхід, в тому числі з врахуванням змін клімату та вимог екологічної безпеки.