Товариство лісівників України

Новина


01
гру

Планування лісовідновлення та лісорозведення на 2024 рік

Перезавантаження ставлення до лісокультурного виробництва та відмова від монокультурних ділянок у лісах – ці та інші особливості лісокультурної кампанії, запланованої на 2024 рік обговорили під час виїзної наради з питань лісорозведення, що відбулася на базі філії «Вознесенське лісове господарство» ДП «Ліси України» на Миколаївщині.
Провідні інженери з лісокористування зі всіх лісових офісів ДП»Ліси України» зібралися, щоб на основі підсумків лісокультурної кампанії 2023 року у форматі живого діалогу розглянути планування лісовідновлення та лісорозведення на 2024 рік. 
«Ми обрали саме для зустріч філію на півдні, тому що у 2023 році ми доклали максимум зусиль для того, щоб відродити лісові господарства на півдні, вивести їх із стану «застою», в якому  вони перебували через брак фінансування до реформи лісової галузі -  це була основна проблема. У поточному році ми посилили матеріально-технічну базу господарств півдня технікою, забезпечили посадковим матеріалом і збільшили площі заліснення»,  - розповів директор Департаменту лісового господарства ДП Ліси України Віктор Сахнюк.  
При обговоренні лісокультурної кампанії на наступний рік звернули особливу увагу на принципи, яких мають дотримуватися всі лісові офіси при формуванні проектів лісових культур. Всі проекти мають складатися, починаючі  від найнижчої ланки -  пропозиції лісництва передаються у філію, а потім вже формуються в єдиний проект по офісу. Адже, тільки лісничий знає, що буде рости на ділянці, яку він пропонує під заліснення.  
На початку 2024 року будуть проведені захисти проектів. У першій половина січня - на місцях, у другій половині січня - обговорення і захист на рівні ДП «Ліси України». В степових зонах всі ділянки під заліснення будуть розглянуті управліннями екології при обласних адміністраціях. 
При цьому, підприємство відходить від створення лісових ділянок з монокультурами. На цьому наголосив начальник відділу лісовідновлення ДП «Ліси України» Роман Ільїн. 
«От зараз ми на ділянці лісу, яка  є монокультурою, адже складається виключно з сосни без домішок дерев інших видів. Монокультури вразливі до змін клімату, лісових пожеж, хвороб та шкідників. Тому ми відходимо від «методичок» ведення лісового господарства минулого століття і приймаємо природоорієнтоване рішення  - при проведенні лісокультурних кампаній засаджувати ділянки різними породами рослин. Це тягне за собою перезавантаження у лісових господарствах відношення до лісокультурного виробництва. Принцип «аби зробити» вже не діє, воно має бути орієнтоване на потреби при висадці лісу», - підкреслив Роман Ільїн. 
Лісокультурна кампанія – це лише верхівка небосхилу, у фундамент якого закладено розумне планування на всіх етапах – заготівля насіння, розвиток розсадників, лісокультурне виробництво. Від якості фундаменту залежить те, наскільки ефективним буде подальше будівництво.