Товариство лісівників України

Новина


05
вер

Пішов з життя заслужений лісівник України Кавуненко Валентин Васильович

На 69 році життя перестало битися серце відомого на Вінниччині і в Україні лісівника Кавуненка Валентина Васильовича, який очолював державне підприємство «Дашівське досвідне лісомисливське господарство» у 1992 - 2020 роках.
Завершилося земне життя багатогранної особистості, великого працелюба, оптиміста, невтомного В.В. Кавуненка, який пів століття працював як годинниковий механізм.
У 1971 році свій трудовий шлях розпочав трактористом радгоспу «Білки» Іллінецького району. Після дворічної дійсної строкової служби дев’ять років (1974-1983 рр.) трудився в радгоспі водієм.
У квітні 1983 року Валентина Васильовича призначено на посаду лісника Дашівського лісництва Іллінецького лісгоспзагу, у 1987 році – на посаду помічника лісничого Іллінецького лісництва, у 1988 році - мисливствознавця Іллінецького лісгоспзагу, у квітні 1991 року - лісничим Дашівського лісництва Іллінецького держлісгоспу. А вже у квітні 1992 року Кавуненко В.В. очолив ДП «Дашівське досвідне лісомисливське господарство».
За десятки років невтомної, щоденної, напруженої роботи трудовий колектив, очолюваний Валентином Васильовичем, зробив підприємство флагманом лісового господарства не лише області, а й України.
Спеціалізоване мисливське підприємство успішно займалося лісовим та сільським господарством, декоративним посадковим матеріалом, побічним користуванням, було беззмінним лідером трудового суперництва серед держпідприємств лісового господарства Вінниччини!
В.В. Кавуненко працював в напруженому ритмі не ради нагород, почестей, слави. Він просто любив лісову справу, ту роботу, якій віддав здоров’я і життя.
Досвід роботи ДП «Дашівське ДЛМГ», особисто Кавуненка Валентина Васильовича в питаннях лісовідновлення та лісорозведення, доведення щільності диких тварин до оптимального рівня, кормовиробництва, облаштування кормових полів, вольєрного господарства вивчався лісівниками України й Вінниччини.
Дашівським лісівникам завжди було що продемонструвати: різні за віком та схемами змішування лісові культури у відмінному стані, розсадники головних лісових порід, декоративного посадкового матеріалу, теплиці, парники, кормові поля, вольєри, підгодівельні майданчики, вежі для індивідуального та облавного полювання, годівниці, солонці, піднавіси для збереження корму, водопої, місця для розробки дичини, технічний пункт для реєстрації учасників полювання, проведення інструктажу, мисливський готель, стрілецький тир з лісівничим еколого-просвітницьким центром, зоною для сімейного відпочинку, мисливською кав’ярнею, лісівничо-екологічні просвітницькі пункти, інформаційні стенди з питань ведення мисливського господарства, організації полювання, рекреаційні зони з облаштованими місцями для відпочинку...
У ДП "Дашівське ДЛМГ" було створено прекрасні умови для розвитку вітчизняного та іноземного мисливського туризму. Дашівські лісівники під керівництвом Кавуненка В.В. довели, що можна поєднати ефективне ведення
мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур.
В лісовому господарстві було видно постійну, планомірну багаторічну працю спеціалістів.
Наступні покоління гідно оцінять стиль, почерк, господарність Кавуненка В.В. Про нього розкажуть зразкові лісові культури!
Тут професійно займалися побічним користуванням, вирощуванням сільгоспкультур. будували лісові дороги, створювали лісову інфраструктуру, активно співпрацювали з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування в питаннях виділення земель під заліснення. Держава гідно оцінила працелюбність Кавуненка В.В., його сумлінність, відданість справі. Свідчення тому - високі звання відмінника лісового господарства, заслуженого лісівника України, численні Почесні грамоти: Кабінету Міністрів України, Державного агентства лісових ресурсів України, облдержадміністрації, обласної ради, обласного управління лісового та мисливського господарства, іменні годинники Голови Держлісагентства України. В числі небагатьох працівників лісового господарства Вінниччини удостоєний почесної відзнаки Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства "За сумлінну працю".
Щиро співчуваємо сім’ї, родині, друзям покійного. Смерть Валентина Васильовича – важка втрата для лісівників Вінниччини. Пам’ять про нього житиме у наших серцях. Він залишив після себе добру пам’ять, гарний слід на землі – могутні ліси. Нехай у вічному житті знайде спочинок. Низько схиляємо голови в скорботі.
Трудові колективи обласного управління лісового та мисливського господарства, держлісгоспів Вінниччини, профспілкова організація працівників лісового господарства області, обласне відділення Товариства лісівників України.