Товариство лісівників України

Новина


18
січ

Пам’яті Івана Федоровича Золотарьова

У грудні 2023-го року на 91-му році життя відійшов у вічність Заслужений лісівник України, людина, яка все своє трудове життя присвятила служінню Його Величності Лісу, керівник Одеського обласного управління лісового господарства і лісозаготівель упродовж багатьох років Іван Федорович Золотарьов.
Цікаве, насичене і непросте життя прожив Іван Федорович Золотарьов. Народився 21 червня 1933 року у багатодітній сім’ї колгоспника. Родина проживала у селі Гвазда Бутирлинівського району Вороніжської області.
Дитинство припало на суворі роки Другої світової війни. Як і  всі діти війни, вчився у школі та одночасно працював у колгоспі. Є учасником трудового фронту.
У степовій частині держави були започатковані лісозахисні станції,  у масовому порядку здійснювалися посадки полезахисних насаджень.  Професія лісівника була тоді дуже актуальною та престижною, а для Івана Золотарьова вона стала доленосною.
У 1950 році юнак вступив на навчання до Хреновського лісового технікуму. 
У 1953 році після успішного закінчення технікуму був направлений  на роботу до Алтайського краю. Без відриву від виробництва у 1961 році закінчив Красноярський лісотехнічний інститут за спеціальністю „Лісове господарство”, здобув кваліфікацію інженера лісового господарства. 
Протягом 1953 – 1962 років пройшов етапи професійного становлення на посадах помічника лісничого, інженера лісового господарства, головного лісничого, директора міжобласної лісонасінневої станції лісового насіння, директора лісгоспу.
У березні 1962 року був переведений у Харківську область. Працював спочатку головним лісничим, а згодом – директором  Красноградського держлісгоспу. За 10 років напруженої роботи на Харківщині під керівництвом  Золотарьова  у Красноградському лісгоспі було створено  нових лісових насаджень на площі понад 10 тис. га.
У травні 1973 року був призначений на посаду начальника Одеського обласного управління лісового господарства і лісозаготівель. Очолював лісове господарство Одещини майже 23 роки.
Під керівництвом  Івана Федоровича,  з врахуванням специфіки регіону, сформована сучасна система лісової галузі області, створені державні підприємства лісового господарства. Під його керівництвом на площі 100 тис га створені нові ліси.
Упродовж всієї своєї трудової діяльності  Іван Федорович Золотарьов першочергову увагу приділяв  створенню нових лісів, раціональному використанню лісосировинних ресурсів, забезпеченню соціального захисту працівників. Впроваджував цілеспрямовану політику з підвищення ефективності лісопромислового виробництва. Виховав цілу плеяду досвідчених кадрових спеціалістів галузі.
Іван Федорович неодноразово обирався депутатом місцевих та Одеської обласної ради. Свою депутатську діяльність завжди спрямовував на вирішення нагальних питань галузі та лісівників.
За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток лісового господарства Іван Федорович Золотарьов нагороджений численними державними та відомчими нагородами, а у 1988 році йому присвоєне звання „Заслужений лісівник України”. 
У червні Іван Федорович відзначив своє 90-річчя. Колеги-лісівники галузі щиро вітали ювіляра.  
Світла пам’ять видатному лісівнику.
      Друзі і колеги