Товариство лісівників України

Новина


21
гру

Операція «Новорічна_ялинка»: лісові масиви України під особливим контролем

Згідно з наказом Державного агентства лісових ресурсів України, з 10 грудня в лісах України посилився нагляд за лісами. Для запобігання проявам незаконних рубок хвойних насаджень протягом грудня-початку січня триває операція «Новорічна ялинка». Мобільні патрульні групи з працівників державної лісової охорони, Нацполіції, Держекоінспекції, громадськості та преси проводять систематичні рейди.
«У передноворічний період минулого року для забезпечення охорони лісів було залучено 1,7 тис. мобільних рейдових груп (всього 9 тис. чоловік). Під час рейдів було затримано 358 лісопорушників, які незаконним шляхом зрубали 1100 хвойних дерев. На лісопорушників в установленому порядку накладено 145 тис. грн адмінштрафів. Окрім того, винними особами відшкодовано шкоди, заподіяної лісу, в сумі 149 тис. гривень. Цього року вже вдалося спіймати на «гарячому» 78 лісопорушників, які незаконно зрубали 388 хвойних дерев. На лісопорушників в установленому порядку накладено 19,9 тис гривень адмінштрафів. Винними уже відшкодовано 246,6 тис грн», - розповів Голова Держлісагентства Василь Кузьович.
Варто наголосити:
✅Новорічні ялинки заготовлюються на спеціально визначених лісових ділянках (плантації) та під час проведення рубок догляду в хвойних молодняках, які проводяться відповідно до лісового законодавства.
✅Заготівля ялинок проводиться за заявками торгівельних організацій та споживачів.
✅Документом, що підтверджує легальність походження новорічних ялинок при їх транспортуванні, є товарно-транспортна накладна. Ялинки, що реалізуються, повинні бути марковані самоклейними етикетками.
«За допомогою спеціальної бирки кожен може перевірити легальність походження придбаного новорічного дерева через мережу Інтернет за допомогою власного телефону, – пояснює Голова Держлісагентства. – Аби не стати співучасником злочину та не сплачувати від 518 до 2347 гривень штрафу, варто купувати ялинку тільки з захисними бирками, бажано і економічно вигідно – на ялинкових ярмарках при лісових господарствах».