Товариство лісівників України

Новина


20
жов

Олександр Горган: Для Київської області лісова галузь – це колосальний драйвер розвитку економіки

Ми в сьогоднішній ситуації вбачаємо абсолютно системну загрозу в частині просто зазіхання на ліси України як на відповідний ресурс. Та ситуація, яка сьогодні розгортається, – це просто абсолютно цинічне і прагматичне намагання реалізувати той ресурс, який залишився ще від нерозподілених обленерго, водоканалів та інших природних монополій, які в принципі вже давно поділені.
    У нас середня заробітна плата працівника лісового господарства по області одна з найвищих по галузях, це 15 700 грн. В якій галузі ми можемо показати ще таку середню заробітну плату? За 9 місяців в області сплачено четверть мільярда гривень податків. При тому, що у нас рівень лісистості в області становить 20 відсотків і є значно нижчим, ніж в тій же Закарпатській області. Має місце колосальна динаміка зростання надходжень до бюджетів різних рівнів. Але існує загроза стрімкої втрати продуктивності лісів без фінансування державних програм через держбюджет. Питання бюджетного фінансування лісової галузі на сьогодні є принциповим і я думаю агітувати і переконувати в цьому нікого не потрібно.
   Фінансування галузі сьогодні виглядає таким чином, коли не даються кошти і відбувається певний тест: мол дивіться, якщо вони без грошей існують третій рік, то значить там існують певні необліковані надходження, значить вони виживають, вони крутяться, їм грошей не треба. Але насправді я хочу сказати, що при всіх абсолютно справедливих зауваженнях і такому щирому обуренню, яке сформулював мій колега, високоповажний і дуже досвідчений, мудрий губернатор Закарпатської області, ми в сьогоднішній ситуації вбачаємо абсолютно системну загрозу в частині просто зазіхання на ліси України як на відповідний ресурс. Та ситуація, яка сьогодні розгортається, – це просто абсолютно цинічне і прагматичне намагання реалізувати той ресурс, який залишився ще від нерозподілених обленерго, водоканалів та інших природних монополій, які в принципі вже давно поділені.
  Останнє, що можна поділити – це ліси України. Тому сьогодні абсолютно спокійно захисники галузі повинні приймати цей виклик і як просто необхідність організацію системної протидії. Зимою я пригадую на виїзному засіданні профільного комітету Верховної Ради України у Львові була організована знову ж таки відсіч намаганню реалізувати стратегію по реформуванню зловмисниками, які зазіхають на лісове господарство. Шанси у них з’являться лише в одному випадку, коли не буде гучної публічної консолідованої позиції представників і стратегічних партнерів лісової галузі.