Товариство лісівників України

Новина


04
лют

Обліковуємо чисельність мисливських видів звірів та птахів Львівщини

Зима, пора коли користувачі мисливських угідь активно проводять охорону та підгодівлю мисливської фауни, займаються біотехнією, регулюють чисельність хижаків, організовують змагання мисливських собак. В народі кажуть, що зимою доглянеш, те осінню забереш.
Для того щоб полювати в наступному мисливському сезоні необхідно допомогти дичині перезимувати зиму та порахувати скільки звірів залишилося в угіддях господарства після сезону полювання. Зрозуміло, що ведення раціонального мисливського господарства немислиме без знання чисельності об'єктів полювання. Тому обліку мисливських звірів і птахів з кожним роком приділяється все більше уваги. Завдання обліку - з'ясувати чисельність тварин, статево-вікову структуру окремих видів і їх розташування на території господарства.
Для організованого проведення облікових робіт мисливськими колективами області та з метою об’єктивного забезпечення проведення обліків мисливських тварин, своєчасного розгляду, опрацювання та затвердження лімітів/обсягів використання мисливських тварин, які належать до природних ресурсів загальнодержавного значення, та здійснення контролю за проведенням обліку чисельності мисливських і червонокнижних мисливських видів звірів та птахів, Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства видано відповідний наказ. Облік проводиться одночасно на всій території Львівської області, а точніше - на загальній площі мисливських угідь області – 1 млн. 771 тис. га.
Результати обліку опрацьовуються кожним користувачем мисливських угідь і разом з первинними матеріалами облікових робіт та висновками, в яких обов’язково вказуються за яким методом він проводився, умови та порядок проведення обліку, будуть перевірені спеціалістами управління та зведені в розрізі користувачів мисливських угідь області.
Окрім того, кожним користувачем об’єктів тваринного світу, на підставі результатів обліку (визначення запасів) диких тварин, розраховуються і подаються на розгляд проекти лімітів та обсяги добування дичини на наступний сезон полювання.
Бажаємо усім мисливським колективам організовано, з дотриманням чинних інструкцій та вимог нормативних актів провести облік у наданих в користування мисливських угіддях. Запрошувати на облік не тільки штатних працівників, членів товариства та контролюючих спеціалістів, а також запросити інспекторів Держекоінспекції і спеціалістів департаменту екології та природних ресурсів Львівської області та громадських активістів для відкритості та участі у проведенні обліку.


Начальник відділу-головний
мисливствознавець управління      Василь Бурмас