Товариство лісівників України

Новина


06
чер

Нові перемоги юних лісівників Вінниччини на всеукраїнському рівні

Підбито підсумки щорічного Всеукраїнського конкурсу науково- дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, що проводить Товариство лісівників України. Серед переможців другого туру конкурсу - вихованка Сумівського учнівського лісництва «Юні друзі лісу» Маценко Дарія з Вінниччини, яка виборола друге місце.
У 2022 році конкурс присвячений присвячений 100-річчю від дня народження Василя Дем’яновича Байтали, Міністра лісового господарства УРСР у 1980–1987 роках, уродженця села Пеньківка колишнього Шаргородського району (сьогодні Жмеринського району) Вінницької області. Лісівники Вінниччини шанують пам’ять про земляка В.Д. Байталу.  З нагоди 100-річчя від дня народження видатного лісівника у ДП «Жмеринський лісгосп» відкрито пам’ятний знак з меморіальною дошкою, випущено книгу «Вінниччина – батьківщина Міністра Байтали», проведено акцію «100 дубів – до 100-річчя Байтали». Лісівники Вінниччини впевнені, що вдячність і пам’ять про відомого земляка – їхній обов’язок!
Особливо відзначились цьогоріч на Всеукраїнському конкурсі науково- дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв і юні лісівники-дослідники Вінниччини, від яких на конкурс отримано три роботи. Загалом на другий всеукраїнський тур конкурсу було подано 9 дослідницьких робіт. Усі переможці конкурсу відзначені почесними грамотами та грошовими винагородами. Роботи решти фіналістів конкурсу відзначено дипломами фіналіста та заохочувальними инагородами.
Серед цьогорічних переможців конкурсу - Дарія Маценко, вихованка учнівського лісництва «Юні друзі лісу» Сумівської філії Війтівського ОЗЗСО, яким нині опікується ДП «Гайсинський лісгосп» (директор Микола Лащенко, головний лісничий Сергій Руденко).  Тема дослідницької роботи Дарії - "Введення до складу лісових насаджень береки лікарської (Sorbus torminalis Crantz.) як нової перспективної породи та вплив абсорбенту на її приживлюваність, ріст та розвиток".
Дослідження саджанців береки проводились в лісовому насадженні урочища «Сумівська дача» ДП «Гайсинський лісгосп».
Берека лікарська - дерево, яке занесене до Червоної книги України і є аборигенною для лісів Вінниччини лісовою породою. Берека відзначається хорошими посухостійкими властивостями і цінною деревиною. Берекові насадження були практично знищені у позаминулому столітті через масову промислову заготівлю. Нині ж лісівники Вінниччини активно вводять береку лікарську у склад лісових культур.

Варто відзначити, що Сумівське учнівське лісництво має півстолітню історію та вважається найстаршим в області. Юні друзі лісу неодноразово гідно представляли свою діяльність та виборювали призові місця у конкурсах, змаганнях, зльотах учнівських лісництв тощо. І цьогорічна перемога у Всеукраїнському конкурсі
дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв – це чергове поповнення скарбнички успіхів плідної співпраці лісівників із юними природолюбами Сумівки.
Також фіналістами Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт стали ще дві вихованки учнівських лісництв, якими опікується ДП «Гайсинський лісгосп». Юлія Перкун – учениця ЗЗСО І-ІІІ ст. № 4 м. Гайсин, старший лісничий учнівського лісництва «Паросток». Вона досліджувала доцільність вирощування інтродуцента дугласії як замінника аборигенних хвойних у зв’язку зі змінами клімату на території ДП «Гайсинський лісгосп».
Ще однією фіналісткою конкурсу дослідницьких робіт стала Марина Шатайло - учениця 11 класу Флоринського ЗЗСО І-ІІІ ст., лісничий учнівського лісництва «Зелений світ», що досліджувала біологічну характеристику та еколого-господарське значення лісосмуг Бершадщини.
Гайсинські юні лісівники – активні учасники різноманітних конкурсів, які мають відзнаки на обласному та всеукраїнському рівнях. Так, цієї осені учнівське лісництво «Паросток» гідно представило Вінниччину на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, а Юлія Перкун, яка входила до складу команди, виборола ІІІ
місце у захисті науково-дослідницьких робіт у секції «Лісовідновлення та лісорозведення».
Щиро вітаємо обдарованих юних лісівників - фіналістів та переможців Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв.
Дякуємо педагогам-наставникам - Марті Маценко, Галині Мигидюк та Ользі Макарчук – за великий внесок у виховання підростаючого покоління, кропітку працю та любов до нашої спільної лісівничої справи! Бажаємо й у майбутньому успіхів, творчих здобутків та перемог!

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ