Товариство лісівників України

Новина


06
чер

Нові дороги – нові можливості: як лісові транспортні артерії змінюють роботу філій ДП «Ліси України» на Житомирщині та Київщині

У 2024 році на Житомирщині та Київщині планується реалізувати 11 дорожніх об'єктів та збудувати 87 кілометрів нових лісових доріг. Це продовження започаткованих минулого року проєктів з удосконалення інфраструктури філій підприємства.
Одним із ключових завдань, яке постало під час реформування лісової галузі, було налагодження мережі лісових доріг і зміна концепції будівництва. Адже без належних під'їзних шляхів до лісів неможливо якісно проводити лісогосподарські роботи та захищати ліси. Нові дороги мають більш міцне покриття, посилену основу та розширені узбіччя для безпечного руху транспорту. При будівництві застосовуються матеріали, які забезпечують тривалий термін експлуатації доріг за умови мінімальних витрат на їх обслуговування. 
Нові якісні лісові дороги, збудовані протягом останнього року, принесли чимало позитивних змін у роботу філій ДП «Ліси України» Житомирщини і Київщини. Значно скоротився час прибуття лісогосподарської техніки до місця, де проводиться заготівля чи інші заходи. Крім того, на 20% зменшилися витрати на перевантаження та транспортування деревини між виробничими складами, а це – паливо, електроенергія, робота бригад, запчастини та найважливіше, час. Покращена логістика дозволила швидше та ефективніше доставляти лісопродукцію кінцевим споживачам. Загалом, нові дороги підвищили мобільність наших лісівників. 
Також дороги допомагають краще боротися з лісовими пожежами. Завдяки оновленим лісовим дорогам пожежні авто та пікапи з пожежними модулями можуть швидко дістатися до місця загоряння. Раніше їм треба планувати маршрут з врахуванням існуючого шляху на ділянці. Тепер пожежні команди зможуть маневрувати і знаходити кращий шлях до загоряння. 
Гарний приклад соціального значення нових лісових доріг – їх використання жителями сіл та селищ. Раніше для більшості єдиним шляхом була розбита асфальтна дорога в громаді, збудована ще 30-40 років тому. Нею було складно пересуватися, особливо в негоду. Але тепер, завдяки новій лісовій артерії збудованій нашим підприємством, життя сотень родин значно полегшилося. Вони зможуть швидше дібратися до районного центру, лікарні, ринку, школи чи просто відвідати близьких.