Товариство лісівників України

Новина


19
лис

На Золочівщині відбувся тренінг на тему: «Громадський контроль лісової галузі»

«ЕкоВарта», за підтримки ГО «Дунайсько-Карпатська програма», в рамках своєї статутної діяльності, на території ДП «Золочівське лісове господарство», провела 15-16 листопада 2019р. тренінг для представників громадськості і засобів масової інформації. Навчання було спрямоване на надання зацікавленим особам знань з питань організації ведення лісового господарства в Україні, типових порушень лісового законодавства і протидії таким порушенням.
     В перший день, відповідно до програми семінару, розглядалися питання:
− Ознайомлення з організаційною та просторовою структурою лісового господарства і різними видами лісокористувачів, та із їх документацією .
− Геолокація   на смартфоні і навігаторі, системи координат, актування  виявленого порушення .
− Ознайомлення з головними  видами рубок, їх плануванням, документацією.
− Ознайомлення з основними елементами законної рубки, основними ознаками незаконної рубки  та іншими  порушеннями лісового законодавства.
−Оцінка впливу на довкілля у лісовій галузі, співпраця з лісогосподарськими підприємствами.
−Особливості створення заповідних об’єктів і участь громадськості.
− Нові категорії лісів: праліс, квазіпраліс, природний ліс, їх ознаки, правовий режим і робота із їх пошуку і відведення, перспективи охорони.
−Основні види правопорушень, їх ознаки, передбачене законом покарання та особливості притягнення до відповідальності винних осіб.
−Обмін досвідом діяльності, створення мережі реагування  на лісопорушення та допомога  активним громадянам.
   На другий день, заключним етапом тренінгу був виїзд у лісові масиви  Зозулівського лісництва ДП «Золочівський лісгосп»  для ознайомлення з основними елементами рубки, особливостями проведення лісосічних робіт на  рубках формування та оздоровлення лісів, а саме на рубках догляду  та  вибірковій санітарній вирубці. Головний лісничий  ДП «Золочівський лісгосп» Повзанюк І.М. ознайомив учасників семінару Із плануванням рубок формування і оздоровлення лісів, проведенням відводів, оформлення документації і безпосереднім проведенням лісогосподарських заходів.
   У семінарі взяли участь громадські активісти та журналісти ЗМІ західних областей України,  представники НПП «Північне Поділля», ДП «Золочівський лісгосп» .  Відео – матеріал по тренінгу відзнято місцевим ГО «Золочів нет»