Товариство лісівників України

Новина


21
тра

На Вінниччині лісівники Вінницького, Черкаського та Одеського ОУЛМГ проводять дводенні спільні тренування з ліквідації умовної лісової пожежі

Минулого року стрічки новин рясніли повідомленнями про масові лісові пожежі. Навесні вогняна стихія вирувала у лісах Житомирщини, пізніше – у Луганській та Харківській областях. За інформацією Державного агентства лісових ресурсів України, загалом у 2020 році було ліквідовано понад 2,5 тис лісових пожеж на площі понад 70 тис. га. Збитки від пожеж перевищили 19 млрд. грн. Щоб запобігти знищенню лісових масивів від вогню у майбутньому, лісівники відпрацьовують навички локалізації та ліквідації лісових пожеж, проводять тренування, аби підготуватися до боротьби з вогняною стихією. Адже під час пожежонебезпечного сезону, коли ризик займань зростає, готовність особового складу та техніки має бути на найвищому рівні.
20 травня  на базі Бершадського лісництва ДП «Бершадський лісгосп» Вінницького ОУЛМГ лісівники Вінницького, Черкаського та Одеського обласних  управлінь лісового та мисливського господарства розпочали спільні навчальні тренування з ліквідації умовної великої лісової пожежі. У навчаннях взяв участь заступник начальника відділу охорони і захисту лісу ДАЛРУ Віговський Ігор Євгенійович.
За легендою майстер лісу обходу №3 В.П. Кулик виявив умовне загорання лісових насаджень у кв.22, вид. 9 Бершадського лісництва ДП «Бершадський лісгосп» та повідомив про це лісничого С.Я. Горбенка і директора М.В. Краснєєва. Прийнято рішення про залучення до гасіння пожежі допоміжних засобів  пожежогасіння лісгоспу. На місце пожежі прибувають 2 пожежних модулі та 12 чоловік особового складу ДП «Бершадський лісгосп».
Через швидке розповсюдження пожежі було повідомлено про додаткову потребу сил та засобів пожежогасіння. Тоді керівництво лісгоспу повідомляє про обставини пожежі Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства і просить залучити для гасіння пожежі додаткові сили лісогосподарських підприємств області. На допомогу прибувають сили та засоби інших лісогосподарських підприємств Вінницького ОУЛМГ: пожежний модуль та 6 чоловік особового складу ДП «Тульчинське ЛМГ», пожежний модуль та 6 чоловік особового складу ДП «Крижопільський лісгосп».
Тим часом лісова пожежа швидко розповсюджується. Площа загорання перевищила 5 га. В таких випадках повідомляється Державне агентство лісових ресурсів України про ситуацію, що склалася, а також про потребу залучення додаткових сил і засобів.
Поки що локалізувати пожежу не вдається. Вогонь поширюється лісовою підстилкою. 
Пожежа триває. Вітер поривчастий, є вихід вогню на верхову пожежу. Локалізувати загоряння не вдається. Створено оперативний штаб по ліквідації великої лісової пожежі.
На місце пожежі прибуває зведений загін №14 Одеського ОУЛМГ - 3 одиниці техніки та 12 чоловік особового складу на чолі з головним спеціалістом відділу лісового та мисливського господарства Одеського ОУЛМГ Усатюком М.В., а також зведений загін №23 Черкаського ОУЛМГ - 6 одиниць техніки та 22 чоловіки особового складу на чолі із першим заступником начальника управління Рутенком А.В.
Нарешті поширення пожежі зупинено. Спільними зусиллями умовну велику лісову пожежу локалізовано.
Керівник штабу приймає рішення виставити пости чергування по периметру пожежі. Також облаштовано і наметове містечко для ночівлі вогнеборців на безпечній відстані. Навчання продовжуються.