Товариство лісівників України

Новина


21
лис

На прикордонні Сумщини діє шкільне лісництво, створене близько 55 років тому

Шкільні лісництва на території Сумщини з'явились ще у 1966 році. Перше з них створено на базі Слоутського лісництва Глухівського району. Через 2 роки ініціативу підхопили учні Кролевецького, Роменського, Тростянецького районів.
У лісових архівах Північного лісового офісу ДП «Ліси України» зазначено, що у 1982 році на Сумщині працювали вже 43 шкільні лісництва та 4 ланки юних лісоводів, які об'єднували понад 2 тис. учнів. Під їхньою опікою було більше, ніж 3,800 га лісових насаджень. 
Серед них і шкільне лісництво «Полісся», що створили у 1969 році з ініціативи лісівників філії «Свеське лісове господарство» ДП «Ліси України» на базі Свеської середньої школи №1. 
За шкільним лісництвом було закріплено 50 га лісу, де під час практичних занять школярі висаджували нові культури, проводили догляди, збирали лікарські рослини, проводили облік та розселяли мурашники, оберігали ліси від браконьєрів і пожеж, а також заготовляли корми для диких тварин. Лісівники приділяли багато часу вихованцям «Полісся», проводили заняття, на яких знайомили учнів з технікою лісового господарства. 
У 1972 році на базі Свеського лісництва для дітей додатково був створений табір відпочинку і праці, який школярі охоче відвідували навіть влітку. В архівах філії зазначено, що на базі табору у 1981-1982 рр. учні висадили 21,6 тис. сіянців, заготовили 45 т сіна і гілкового корму, зібрали 3, 5 тис. ягід чорноплідної горобини, провели догляд за лісовими культурами на площі 10 га. 
Об’єднання молодих лісівників продовжує працювати і зараз, майже через 55 років від дати заснування. Але, на жаль, війна внесла великі зміни.  
«Від нашого селища до кордону з рф трохи більше, ніж 10 км. Це вплинуло абсолютно на всі аспекти життя тут, в тому числі й на діяльність «Полісся». До повномасштабної війни у лісівників і шкільного лісництва було багато спільних заходів, щоліта працював дитячий табір. Лісівники завжди дарували найбільш активним дітям подарунки, а вони запрошували нас на свої шкільні свята. Гурток, на щастя, продовжує працювати. Наприклад, у 2023 році діти робили для місцевих пташок шпаківні. Але, якщо ми будемо порівнювати кількість заходів у довоєнний час і зараз, це зовсім різні речі…» – говорить інженерка лісових культур філії "Свеське лісове господарство" ДП "Ліси України" Олена Лукаш.