Товариство лісівників України

Новина


19
тра

На півдні у 2023 році заплановано будівництво насіннєво-селекційного центру.

Центр буде побудовано на території філії «Миколаївське лісове господарство». До листопада 2022 року ця місцевість знаходилась під постійними артобстрілами, а в перші місяці війни при спробі захопити Миколаїв, саме сюди доходила ворожа техніка. Зараз розпочато розмінування земель, запланованих під будівництво центру загальною площею три гектари.
Відновити лісові насадження, втрачені внаслідок війни та пожеж та підвищити лісистість до рекомендованого значення – це питання стратегічне. Технології, якими лісівники користувалися донині, вже застаріли. Відтворення лісів було дорогим та малоефективним. Завдяки реформі лісової галузі і створенню єдиного підприємства «Ліси України» стало можливим залучення інвестицій в розвиток лісових господарств на півдні.  
Мета будівництва саме в цьому регіоні - відтворення природних екологічних систем стійкими до зміни клімату рослинами в стислі терміни.
Сіянці, вирощені у цьому насіннєво-селекційному центрі, будуть значно якіснішими і приживатимуться у 90% випадків. Вирощувати їх в степових кліматичних умовах можна буде двічі на рік, тож вартість відновлення лісів зменшиться на 40%, а швидкість – зросте вшестеро. Також використання посад матеріалу з закритою кореневою системою надасть  можливість розширити агротехнічні терміни проведення лісокультурних робіт та за рахунок високої приживлюваності відмовитись від доповнення.
Потужність центру після закінчення будівництва першої черги буде становити 1200000 стандартних саджанців з закритою кореневою системою, що вистачить на заліснення 250 гектарів. Після облаштування другої теплиці та майданчику для дорощування потужність збільшиться вдвічі.