Товариство лісівників України

Новина


16
кві

На Миколаївщині розміновують площі під висадку лісів

Розмінування на безоплатній основі буде проводити ТОВ “Українські сервіси розмінування”. Компанія проводить розмінування звільнених території та територій, засмічених внаслідок обстрілів у Київській, Донецькій та Миколаївській областях.
Роботи будуть проведені на території Філії “Баштанське лісове господарство”.
Виконавець проводить розмінування території механізованим способом. Вибухонебезпечні предмети буде знешкоджено на лісових галявинах, які внесені в план лісорозведення у 2024 році. Загальна площа, на якій виконуються роботи, складає близько 30 гектарів. Це перший етап співпраці.
Нагадаємо, що на території лісництв Філії “Баштанське лісове господарство”  у 2022 році велись активні бойові дії, деякі знаходилися під окупацією. Вибухонебезпечними предметами засмічена четверта частина лісів філії – близько 7000 гектарів. Державою, в першу чергу, розміновуються населенні пункти, об’єкти критичної інфраструктури, землі аграрного призначення.
Розмінування лісів – тривалий процес, який потребує потужного ресурсу. За попередніми прогнозами на очищення лісових масивів і галявин від вибухівки може піти до десяти років.
ДП «Ліси України» знаходить можливості проводити розмінування шляхом домовленостей з гуманітарними службами.