Товариство лісівників України

Новина


20
вер

На Чернігівщині триває порятунок самозаліснених лісів

Серед усіх філій ДП "Ліси України", що координуються Північним лісовим офісом, найбільша кількість ділянок самозаліснених лісів була передана до "Новгород-Сіверського лісового господарства" - 1622, 6 га.
У 2022 підприємство отримало 30 земельних ділянок у розмірі 669,8 га, де зростають самосійні ліси віком від 3 до 15 років. У лютому 2023 року було передано ще 28 ділянок у розмірі 952,6 га. Раніше вони використовувалися для сільськогосподарського виробництва, але за той час, що земля перебувала без догляду, там виросли сосни та берези віком від 3 до 35 років.
Зараз лісове господарство працює над приєднанням ділянок по Семенівській громаді. Було направлено клопотання, а також отримано дозвіл на розроблення проєктів землеустрою на площу в 769 га. 
Порятунок усіх цих земель став можливим після ухвалення законопроєкту 5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів», і після того, як законом був визначений механізм збереження самосійних лісів із подальшим веденням лісового господарства на цих територіях.  
Це рішення стало важливою інвестицією у майбутнє, адже без цього усі ділянки самосійних лісів були б викорчовані з подальшою зміною цільового призначення земель, що є справжнім екологічним злочином. 
Лісівники дякують Новгород-Сіверській та Семенівській громадам за їхнє сприяння у передачі колись покинутих, занедбаних земель у дбайливі руки працівників лісництв. Тепер вони мають змогу охороняти та доглядати величезні гектари захаращених ділянок, що у майбутньому стануть високоефективними насадженнями й невід'ємною частиною лісів України.
Додатково від ДП "Ліси України": згідно з проведеними Держлісагентством дослідженнями, в Україні понад 1,7 млн га залісених територій поза межами офіційно визнаного лісового фонду. Значна частка перебуває в зоні ризику і може в будь-який момент бути використана, наприклад, під вирощування агрокультур.