Товариство лісівників України

Новина


15
вер

Мистецька підтримка фронту. Волиняни приурочили до Дня працівника лісу унікальну виставку

У Ковельській галереї мистецтв відкрилася виставка творів образотворчого, декоративно-прикладного та народного мистецтва «Волинське лісоозер’я у візуальному мистецтві». Вона присвячена Дню працівника лісу, який святкуватимуть цієї неділі. Її організатори – Волинська обласна організація Товариства лісівників України, філія «Ковельське лісове господарство» Поліського лісового офісу ДП «Ліси України», Волинське обласне відділення українського фонду культури та музей-садиба Самійла Підгірського
…Грою на фортепіано гостей зустрічає викладачка Ковельської школи мистецтв Людмили Лимар. Од воєнної дійсності не просто перенестися у світ елегійної мистецької атмосфери. Але і мистецтво сьогодні боронить Україну і її народ. Тож відвідувачі знайомляться з колоритними живописними роботами знаних українських митців. Вони – з різних куточків України, але всі побували у Лесинім краї.
Серед авторів виставки – заслужені художники Микола Гевелюк та Микола Годун, Володимир Шандиба, Валентин Відникевич, Микола Конопацький, Володимир Тарасенко, Анатолій Максимук, Сергій Максимчук, Федір Матейчук, Андрій Бабюк, Ірина Фартух, Василь Королюк. Майже чотири десятки живописних полотен, виконаних в різних техніках. Більшість із них написані під час лісоозерних пленерів, які за сприяння лісівників проводив на Волині куратор цієї виставки, голова Волинського облвідділення Українського фонду культури і засновник музею-садиби Самійла Підгірського Геннадій Сарапін. Поруч з творами професійних майстрів пензля на виставці представлені учнівські роботи обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків на тему: «Лісівник – краща професія».  Це невеличка частинка творчого доробку волинських школяриків, які взяли участь у лісівничому конкурсі. Досить органічно вписалися у цю малярську колекцію ляльки-мотанки майстрині Олени Філіпчук  із с. Колодяжне – малої батьківщини нашої Великої Українки Лариси Косач, яку світ знає як Лесю Українку. Саме її безсмертна фейєрія «Лісова пісня» і надихнула народну майстриню на виготовлення з полотна і ниток усіх-всіх героїв драми. Унікальна колекція персонажів-ляльок-мотанок подивувала усіх, хто прийшов на відкриття «Волинського лісоозер’я». Мов які символічні глядачі, вони «дивилися», здавалося б, з самої Лесиної «Лісової пісні», з лісів урочища Нечимне, де й художники бували, писали свої картини, на усіх, хто прийшов на це свято мистецтва, приурочене Дню лісівника.
А того дня до виставкової зали на другому поверсі Ковельської галереї мистецтв завітали голова Волинської обласної організації Товариства лісівників України Олександр Рибчинський, головний спеціаліст Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» Сергій Сичук, начальник Ковельської районної військової адміністрації Ольга Черен,  голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак із сином, Ковельський міський голова Ігор Чайка, директор філії «Ковельське ЛГ» Поліського лісового офісу Віктор Данилюк з колегами-лісівниками, учні Дубівського учнівського лісництва Назар Лисковець, Олександра Березнюк, Роман Бедешко, Вікторія Зусько, Іван Кнерик на чолі зі своє керівницею Волентиною Богданівною Безекою, голова поетичного товариства «Творчий світ» Віра Семеній, бібліотекарі Ковельської публічної бібліотеки, працівники управління культури, молоді, спорту і туризму виконкому Ковельської міської ради, інтелігенція міста, журналісти, юні художники, що взяли участь у лісівничому конкурсі і чиї малюнки також потрапили на виставку. 
Присутні хвилиною мавчання вшанували пам’ять загиблих у цій війні українських воїнів та цивільних.
Куратор виставки, голова Волинського обласного осередку Українського фонду культури Геннадій Сарапін представив усі три таких різних і водночас суголосних виставки – знаних художників, школярів і народної майстрині.
Відтак надав слово для привітання голові волинських товаристівців Олександру Рибчинському.
– Прийміть щирі вітання від лісівників Волині, директора Поліського лісового офісу ДП «Ліси україни» Олександра Кватирка, – звернувся до присутніх Олександр Павлович. – Бажаю всім миру, перемоги, добра і щоб швидше наші воїни повернулися живі-здорові з війни й усі ми приступили до відбудови і розбудови нашої України. У житті кожного з нас сталося так, що доля розпорядилася, що нам доводиться жити, працювати і відпочивати в умовах війни. Зараз наші рубежі, незалежність України разом з усіма воїнами захищають і тисячі лісівників. Інші продовжують працювати, допомагати своїм побратимам, усім військовим із тилу. Не забувають лісівники і про свою просвітницьку, профорієнтаційну місію. Цього літа Товариство лісівників України провело два Всеукраїнських конкурси – на краще лісництво та дитячий малюнок на тему: «Лісівник – краща професія». В останньому тільки з Волині взяли участь понад сто школяриків. Вражає, що багато малюнків діти намалювали на військову тематику, підписавши: «Лісівник – захисник України», «Лісівник – воїн». Це ті реалії життя, які сьогодні є. Тож і було прийнято рішення у місті Ковелі провести цю виставку. Дякую усім вам, що ви сприйняли і підтримали цей лісівничий захід. Думаю, відвідувачі почерпнуть для себе тут щось корисне, повчальне, збагатяться позитивними емоціями . Хтось передає красу лісу словом, хтось віршем чи піснею. Ліс надихає, допомагає, додає сил. Думаю, що ця наша справа, яку ми сьогодні робимо, буде маленьким і водночас вагомим нашим внеском у Перемогу України.
– Ліс люблять не тільки лісівники, які працюють з ним, садять його, вирощують і навіть збирають лісовий врожай, ліс люблять усі, – мовила начальник Ковельської районної військової адміністрації Ольга Черен. – Нема такої людини, жодної дитини, яка б не бувала в лісі, яка не любить поїхати до лісу, позбирати гриби, просто помилуватися тим лісом. Але щоб виростити ліс, потрібно прикласти дуже багато зусиль. Це роблять наші лісівники. Вони працюють в унісон із жителями краю, із владою, беруть участь в усіх соціальних проєктах.
Ольга Миколаївна звернулася до присутніх у залі лісівників з таким меседжем: «У мирний період ми завжди акцентували, що саме ви є захисниками екосистеми. Але сьогодні, у воєнний час, працівники ваших колективів поповнили ряди ЗСУ, які захищають сьогодні не тільки ліси, але й Україну! Лісівники ще й дуже багато допомагають Збройним силам України.  Це кажу я, працюючи з перших днів війни із вами. Лісівники постійно йдуть у ногу з нашими жителями і ми разом виборюємо таку довгождану Перемогу. Хочу привітати усіх лісівників з наступаючим святом. Серед нас сьогодні є ще й лісівник-іменинник – Богдан Миколайович Ковальчук. Хай Бог посилає своє благословення, свою опіку над кожним із вас. Хай наші ліси ростуть. Ми ж будемо до цього прикладати всіх зусиль, бо любимо і садити ліс, щороку беремо у цьому участь. І не тільки ми, дорослі, а й учні шкіл. З професійним вас святом! Разом до Перемоги!
Про ліс і його бережників-лісівників, роль мистецтва говорили також головний спеціаліст Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» Сергій Сичук, голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак, Ковельський міський голова Ігор Чайка, голова поетичного товариства «Творчий світ» Віра Семеній та автор цих рядків. 
Свою неповторну колекцію ляльок-персонажів «Лісової пісні» представила народна майстриня Олена Філіпчук із с. Колодяжне. Виявилося, що з 2014 року вона вже виготовила до півтисячі ляльок-мотанок, виручені від їх продажі кошти задонатила на потреби наших військових. Попри колекції героїв «Лісової пісні» осібно виставила й колекцію ляльок-мотанок, що презентують різні куточки України. 
Під час цієї мистецької церемонії директор філії «Ковельське ЛГ» Поліського лісового офісу Віктор Данилюк за активну участь у конкурсі малюнків на природничу тематику та з нагоди Дня працівника лісу також нагородив подяками третьокласницю Дубівського ліцею Романну Бедешко, другокласницю Замшанського ліцею Ірину Дідицьку та четвертокласницю цього ж ліцею Анастасію Корецьку. А голова профспілки філії «Ковельське ЛГ», товаристівець Сергій Наумчук подбав про солодкий стіл для дітей та їхніх батьків, тож для найменшеньких була ще й цукеркова винагорода. 
На відкритті виставки прозвучало музичне попурі на військово-патріотичну тематику у виконанні викладачів Ковельської школи мистецтв. 
Також присутні долучилися до збору коштів для добровольчого розвідувального батальйону «Сонечко» та на підтримку музею-садиби Самійла Підгірського.
Сергій ЦЮРИЦЬ,
Фото автора