Товариство лісівників України

Новина


28
січ

МАНІФЕСТ Всеукраїнського попереджувального мітингу мисливських громадських організацій та господарств

27 січня 2021 року під стінами Верховної Ради України відбулася мирна акція протесту «Всеукраїнський попереджувальний мітинг провідних мисливських організацій та господарств»
Шановні друзі!
27 січня 2021 року під стінами Верховної Ради України відбулася мирна акція протесту «Всеукраїнський попереджувальний мітинг провідних мисливських організацій та господарств», присвячена питанням:
  • розгляду Верховною Радою України ряду законопроектів, вбивчих для мисливського собаківництва, мисливської, лісової та інших аграрних галузей; 
  • провадження антигалузевої державної політики представниками законодавчої та виконавчої влади;
  • розгляду Верховною Радою України законопроектів, які мають всі ознаки зухвалого експерименту над навколишнім середовищем та українським народом, оскільки передбачають неконтрольоване розповсюдження країною зооінфекцій та інших біозагроз;
  • втручання у формування державної екологічної політики громадських організацій-колаборантів, що може спричинити катастрофічні наслідки.
Акція протесту стартувала під стінами Парламенту з подальшим переміщенням мітингарів до Кабінету Міністрів України та Офісу Президента України, де відбулося вручення маніфестів та клопотань представникам влади.
До участі в заході долучилися мисливці та заводчики мисливських собак з усіх куточків України представники громадськості, органів державної влади, наукових установ, народні депутати та інші зацікавлені сторони.
Ініціатором мітингу виступила Федерація мисливського собаківництва України, її підтримали, та увійшли до складу Оргкомітету – ГС “Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь”, ГО “Душа мисливця”, Київський обласний осередок УТМР та низка інших організацій і мисливських господарств різних форм власності.
Серед основних вимог Маніфесту були:
До Верховної Ради України
– Відкликати вбивчі для довкілля, мисливського собаківництва та мисливської галузі законопроєкти №/№ 0870, 2232, 2351, 3563 і зокрема № 2232 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які стосуються підготовки собак мисливських порід до полювання, а також регулювання чисельності деяких видів диких тварин».
– Керуючись планом дій зі сталого розвитку, визначеним Ріо-де-Жанейрською Декларацією 1992 року, беручи до уваги Рекомендацію ПАРЄ № 1689 (2004) та Рекомендацію № 128 Постійного комітету Бернської Конвенції (1979), негайно взяти в опрацювання Європейську Хартію полювання та біорізноманіття і привести свою законотворчу діяльності у відповідність до євроінтеграційного курсу України.
– Першим кроком такої діяльності має стати підтримка проєвропейського Законопроєкту № 3200-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством).
– Терміново організувати проведення громадських слухань у Верховній Раді України з питань розвитку галузі мисливського господарства тощо.
До Прем’єр-міністра
– Негайно затвердити Концепцію розвитку мисливського господарства в Україні на 2021-2025 роки.
– Відновити зруйновану систему інституційного та наукового забезпечення галузі мисливського господарства України. Зокрема, створити в Центральному органі виконавчої влади, на який покладено обов’язки з формування державної політики в галузі мисливського господарства, профільний структурний підрозділ.
– Негайно взяти в опрацювання Європейську Хартію полювання та біорізноманіття і привести свою нормотворчу діяльності у відповідність до євроінтеграційного курсу України.
– Дати належну оцінку діяльності екорадикальним організаціям та їхнім ватажкам.
– Ініціювати створення «Державного фонду розвитку мисливського господарства» та «Науково-дослідного центру мисливського господарства», наповнення (фінансування) яких передбачити за рахунок встановлення фіксованої частки відрахувань з прибутків від реалізації спеціалізованими торговими закладами мисливської зброї і мисливських набоїв.
У резолюції Маніфесту Оргкомітет зазначив: Шановний Голово Верховної Ради, народні депутати України, пане Прем’єр-міністр! Час усвідомити, що згідно усталеної світової практики та чинного українського законодавства мисливське господарство –це не розважальна, і навіть не економічна, а у першу чергу екологічна складова суспільної діяльності, від якого не очікують надприбутків, а, навпаки, всіляко стимулюють в усіх розвинених країнах державними субвенціями з метою підтримання фауністичного, біологічного та епізоотичного благополуччя екосистем.
Ми наполягаємо на негайному виконанні перелічених вимог! У разі чергового їх ігнорування залишаємо за собою право перейти до масштабних протестних дій по захисту українського довкілля, громадян та законних прав 800 тисяч мисливців!
 
Також Оргкомітет звернувся до Президента України з клопотаннями:
 
Захистити конституційні права 800 тисяч українських мисливців та право на працю понад 20 тисяч громадян, працевлаштованих в мисливській галузі та супутніх сферах забезпечення й обслуговування.
За прикладом розвинених країн, спільно з підписантами цього Маніфесту та представниками інших громадських організацій вітчизняних природокористувачів і товаровиробників, розробити та подати на розгляд Верховній Раді проєкт Закону України «Про протидію екосаботажу та екотероризму».
Відповідно до європейських традицій, спільно з підписантами цього Маніфесту розробити проект Указу Президента України «Про День мисливця» тощо.
ШАНОВНІ ДРУЗІ, МИ ДЯКУЄМО КОЖНОМУ З ВАС, ХТО ВІДВІДАВ УЧОРАШНІЙ ЗАХІД ТА ЗАКЛИКАЄМО ТРИМАТИ РУКИ НА ПУЛЬСІ ПОДІЙ І, У РАЗІ НЕОБХІДНОСТІ, БУТИ ГОТОВИМИ ДО ЧЕРГОВОЇ МОБІЛІЗАЦІЇ!
З повагою та вдячністю, О Р Г К О М І Т Е Т Всеукраїнського попереджувального мітингу мисливських громадських організацій та господарств