Товариство лісівників України

Новина


21
січ

Лісовий вершник роботорукого залізного коня

Найстарший за стажем тракторист Могилів-Подільського держлісгоспу у свій час освоїв перший у лісовому господарстві Вінниччини трактор із гідроманіпулятором
  Наші ліси – у більшості штучного походження. Рукотворні – тобто створені руками багатьох поколінь лісівників. Без втручання людини ми не мали б таких досягнень, якими на сьогодні по праву пишаються лісівники Вінниччини. Але не лише роботящі руки лісівників працюють у лісовому господарстві, а й техніка задіяна на допомогу людині. Кожна ланка у лісокультурному циклі робіт – відповідальна. Добрячий шмат роботи мають трактористи, які трудяться у лісгоспах.
   Снігур Віталій Миколайович по праву вважається аксакалом цієї професії у Могилів- Подільському держлісгоспі. Директор підприємства Іщук В.М. з гордістю наголошує, що вони з Віталієм Миколайовичем одного року розпочали працювати у Могилів- Подільському держлісгоспі. У 1986 році. А це вже немало-небагато, аж 33 роки тому! Він найстарший із механізаторів у лісгоспі за стажем роботи у лісовому господарстві і тому будь-кому може показати найвищий клас за кермом лісового залізного коня!
   Починав працювати Віталій Миколайович у тодішньому Михайлівському лісництві, яке потім стало Джуринським. Трудився трактористом на трелюванні лісу, вивезенні деревини, завантаженні лісу... Сьогодні він керує трактором марки МТЗ 89 з гідроманіпулятором, який 12 років тому був першим у лісогосподарських підприємства області. Працював раніше Віталій Миколайович й за кермом інших тракторів – Т 40, ЮМЗ 6, МТЗ 82.
Чимало днів, років своєї роботи віддав справі заліснення рідного краю. Створення захисних насаджень, як правило, відбувається у ненайкращих умовах, на місці крутосхилів, балок, ярів. Природа особливо Могилів-Подільського, Ямпільського районів відзначається не лише живописними краєвидами наддністрянських схилів, а й «крутизною» рельєфів. Кажуть, саме у цих краях зароджуються Карпати. Тож майстру справи у майже екстремальних умовах під добрячими кутами нахилу доводилось приборкувати схили за кермом трактора. У такій роботі знадобиться і точність, і досвідченість, і витримка...
   Могилів-подільські лісівники мають зразкові захисні насадження, які створювалися на багатьох гектарах. На їхнє створення раніше місцеві територіальні громади виділяли чимало земель. Тож у цих насадженнях, які вже давно перейшли у категорію лісу,залишилася велика праця і В.М.Снігура. У нелегкій роботі над їхнім створенням, проведенням механізованих доглядів провів він не один день. Бували роки, згадує тракторист, що цілий місяць доводилося працювати суто на меліофонді.
   Зараз за кермом сучасного трактора працює практично на всіх видах лісозаготівельних робіт, але в основному – на завантаженні деревини. Яка б не була погода чи негода - дощ, сніг, вітер – а на роботу лісівники виходять завжди.
   Тож пам’ятаймо, ліс – результат праці багатьох професіоналів лісівничої справи. Дякуємо всім за ліс!