Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


11
сер

Лісова робота не знає вихідних

Обласне відділення Товариства лісівників України серед держпідприємств Вінницького ОУЛМГ проводить конкурс на кращого майстра лісу. Усі держлісгоспи активно взяли участь у конкурсі. ДП "Могилів-Подільський лісгосп" у цій номінації представив майстер лісу Л.М.Свідра.
   Майстер лісу Моївського лісництва ДП «Могилів-Подільський лісгосп» Леонід Миколайович Свідра переконаний: «Працювати в лісі – це щастя, адже залишаємо після себе гарний слід!»

   У ДП «Могилів-Подільський лісгосп» Леонід Миколайович працює не так давно – 6 років. До цього мав ще 7 років досвіду роботи у лісовому господарстві (у «Райагролісі»). Його безпосередній керівник – лісничий Моївського лісництва Сергій Вікторович Стрілецький – запевняє, що таких відданих роботі, відповідальних і працьовитих лісівників ще треба пошукати!
   ДП «Могилів-Подільський лісгосп» особливий тим, що тут з-поміж інших лісгопів Вінниччини найбільший площею держлісфонд. Чимало тут і захисних насаджень, створених у балках, в ярах. Роботи могилів-подільським лісівникам завжди вистачає і з посадкою лісу, і з доглядом за культурами, і з проведенням рубок догляду за лісом.
   Нині майстер лісу Л.М.Свідра опікується двома обходами: біля самої садиби лісництва та обходом, де знаходиться відоме урощище Тростянець. Там зростає крупний масив захисних насаджень – більше 73 га.
    У цих обходах – дуже великий об’єм роботи. Але Л.М. Свідра з ним відмінно справляється, каже лісничий:
   - У його обході і багато молодих лісових культур, і багато роботи з доглядів, багато проводиться освітлення, прочищення. Але встигає, все виконується якісно, на славу. За 2015 – 2019 роки в його обході створено 24,1 га лісових культур! А молоді культури лише в перший рік створення потребують п’ятиразового догляду!
   Та й сам Леонід Миколайович каже, що попри фізичне навантаження та велику моральну відповідальність, йому робота у лісовому господарстві подобається. Долучається він і до лісівничо-просвітницької діяльності. У їхньому лісництві є юні помічники – учнівське лісництво Моївської ЗОШ-І-ІІІ ст. "Зелені легені планети". З юним лісівниками і лісові культури навесні створюють, і насіння лісових порід заготовляють, і гіллячковий корм для зимової підгодівлі, і беруть участь діти у розвішуванні шпаківень... А для лісівника праця з дітьми вимагає уважності, додаткової відповідальності та уміння донести важливу інформацію до дитячих душ.
   Та й робота в лісі загалом передбачає готовність лісівника викластись на повну, віддати і свій особистий час, вихідні:
   - Аякже, якщо навесні такі цінні дні посадки, коли важливо «піймати» вологу для посадженого лісу, то хіба ж будеш жалкувати вихідного? – каже Леонід Миколайович. – Працювати у лісовому господарстві – це гордість, адже ми залишаємо після себе гарний слід! Вирощуємо ліс для майбутніх поколінь!