Товариство лісівників України

Новина


26
лют

Лісівники Житомирщини цьогоріч планують висадити 21 мільйон дерев

В державних лісогосподарських підприємствах, що належать до сфери управління Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства в цьому році планують провести лісовідновлювальні роботи на площі 5380 гектарів.
   3640 га лісівники відведуть під лісові культури, решту – залишать для природного поновлення. Таким чином всі зруби попереднього року будуть заліснені.
  Варто зазначити, що однопородних культур в жодному підприємстві не створюватимуть, натомість усі вони будуть змішані. Такі насадження є більш стійкими до різних хвороб та краще виживають в нинішніх умовах зміни клімату.
   Відтак 77 % усіх площ займе сосна – її планують висадити понад 13 мільйонів. 20% відведуть під дуб звичайний – цієї породи посадять майже 4 мільйони штук. Ще висадять майже 3 мільйони беріз,  233 тисячі штук ялини, 153 тисячі – модрини, 78 тисяч клена, 25 тисяч липи та 11 тисяч горіха. Загалом 20 мільйонів 848 тисяч нових дерев. І це лише на лісових ділянках. Бо крім цього ще озеленюватимуть садиби лісгоспів, лісництв, шкіл, садочків, лікарень тощо.
   На разі у лісгоспах підготували необхідні площі, садивний матеріал та весь необхідний реманент і лише чекають сприятливих для садіння погодних умов.