Товариство лісівників України

Новина


20
лис

Лісівники Хмельниччини передадуть 3,9 млн сіянців дуба для відновлення лісів на деокупованому півдні

Уже сформовано партії посадкового матеріалу, які лісівники Подільського офісу почергово доставляють до філії "Баштанське лісове господарство" Південного офісу.
Філія «Баштанське лісове господарство» - одна з найбільш постраждалих від повномасштабного вторгнення. До її складу входять деокуповані лісництва та лісництва, на території яких велися бойові дії. 
Там протягом десяти місяців було окуповано Снігурівське лісництво, запеклі бої велися на територіях Мурахівського та Березнегуватського лісництв. Всі вони опинилися під прямим та опосередкованим впливом бойових дій: ракетних та артилерійських обстрілів, авіаційного бомбардування, обстрілів зі стрілецької зброї, руху важкої бойової техніки лісами, створення позицій, мінування лісів, підтоплення. Внаслідок військових дій від пожеж постраждало 62 гектари лісових насаджень. Також 654 гектари Снігурівського лісництва були затоплені через підрив окупантами Каховської ГЕС.
До складу філії входять десять лісництв. Сім з десяти працюють у штатному режимі. Решта — Снігурівське, Мурахівське та частково Березнегуватське - через засміченість вибухонебезпечними предметами та замінування, не можуть здійснювати звичні функції. Є потреба розмінування 5825 гектарів.
Однак лісівники не припиняють висаджувати ліс навіть в умовах війни. Звісно, там, де це зараз безпечно. Цьогоріч на півдні країни проходить наймасштабніше за всі роки заліснення. 
Працівники Баштанської філії на Миколаївщині мають висадити восени нові ліси на площі 1825 гектарів. Цифра неймовірна. Адже раніше загалом на півдні (Одещина та Миколаївщина) висаджували не більше 200-300 га нового лісу. 
Лісівники Подільського офісу цього року виростили рекордну кількість сіянців. Тож готові допомогти колегам у створенні якісних та стійких до змін клімату насаджень.
Зі створенням єдиного державного підприємства ДП "Ліси України" з'явилася можливість рівномірно розподілити інвестиції та забезпечити виконання лісокультурних заходів в усіх лісових господарствах країни.