Товариство лісівників України

Новина


19
кві

Лісівники Хмельниччини на передньому рубежі в ліквідації пожеж на Житомирщині

На Житомирщині триває самовіддана боротьба з лісовими пожежами, до якої залучено велику кількість пожежних машин лісівників і рятувальників, три літаки, пожежний потяг. На жаль, швидко здолати вогонь не вдається. Зараз загальна площа загорянь у різних міісцях хоч і зменшується, але все ж складає великі території. Горять ліси державних підприємств та інших користувачів.
   Як бачимо, незважаючи на заклики влади, рятувальників, лісівників дотримуватися правил пожежної безпеки, не спалювати суху траву й побутове сміття, окремі люди, якщо їх так можна назвати в цій ситуації, тупо й бездумно ігнорують ці заклики. Така поведінка призводить до величезних економічних втрат і великої шкоди природі, до загибелі звірів, птахів, комах у лісах та на полях, до знищення житлових будинків і підсобних приміщень. У переважній більшості джерелом біди є людський фактор, що призводить до таких жахливих наслідків. А ускладнює ситуацію суха й вітряна погода. І в цих нестерпних умовах лісівники та рятувальники ведуть боротьбу із стихією.

На допомогу житомирським колегам прийшли лісівники з різних куточків України. В їхніх рядах і лісівники шістьох державних підприємств Хмельниччини. Посланці нашого краю ліквідовують пожежу в Словечанському лісгоспі. Пожежні машини, лісопожежний модуль й люди чітко, злагоджено працюють у зоні загорянь у Нагорянському та Можарівському лісництвах, адже воду підвозять вчасно. Наші лісівники також прочищають бензопилами шлях трактору, який робить мінералізовані смуги

Лісівники, рятувальники наполегливо звертаються до населення: дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не спалюйте суху траву, побутове сміття, не розводьте багаття в лісах та в природному середовищі під час відпочинку. До чого призводять байдужість і безпечність людей ще раз свідчать масові пожежі на Житомирщині.