Товариство лісівників України

Новина


14
тра

Лісівники і екологи обговорили тему рубок під час дії воєнного стану

Держлісагентство разом із представниками громадських природоохоронних організацій обговорили проєкт постанови Кабінет Міністрів України «Про деякі питання проведення рубок у лісах України та інвентаризації лісів в умовах воєнного стану».
"Розумію хвилювання природоохоронних організацій стосовно відміни дії Санітарних правил в українських лісах, можливість проведення рубок рідколісь та суцільних санітарних рубок в окремих категоріях лісів Карпат, можливість проведення рубок в неексплуатаційних лісах, а також тимчасового закриттю доступу громадськості до відкритих даних щодо рубок лісу. Проте війна у державі вносить суттєві корективи до роботи лісової галузі. Практично з перших днів війни виникли величезні потреби у деревині для оборонного сектору – облаштування фортифікаційних споруд, оборонних укріплень, дров для опалення та приготування їжі, масово здійснювалися завали доріг державного, місцевого значення, а також лісових доріг. Усе це потребувало негайного нормативного врегулювання", - сказав Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Тільки у конструктивному діалозі можна досягнути правильного рішення. Тому дискусії із екологами продовжаться, аби дійти до єдиного висновку.