Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


15
бер

Лісівники ДП «Вінницький лісгосп» та стрижавські школярі готуються до прильоту птахів

Лісівники Вінниччини заздалегідь готуються до прильоту та гніздування птахів, розвішують для них хатинки. Адже птахи – це природні вороги шкідників лісу.
Виготовлення та розвішування штучних гніздівок – плановий щорічний захід у лісових угіддях ДП «Вінницький лісгосп». Цьогоріч лісівники держлісгоспу розвішали у лісових угіддях на площі 1070 га 2600 штучних гніздівок.
Традиційно долучилися до виготовлення будинків для птахів і члени учнівських лісництв. Близько 80-100 шпаківень воготовляє кожне учнівське лісництво. Одне з них – підопічні Михайлівського лісництва. Це учнівське лісництво «Паростки надії», що працює при НВЗ «ЗОШ 1-3 ст.-ліцей смт Стрижавка».
Лісівники закликають бережливо ставитися до птахів, їхніх гнізд, місць проживання, допомагати пережити зиму, підгодовувати. Адже пернаті – вірні помічники у боротьбі за збереження лісів. Виготовляють будиночки для птахів на уроках трудового навчання та вдома з батьками. Лісівники забезпечують школярів необхідними матеріалами.
Слід зазначити, що багато праці, уваги та свого часу віддає цій роботі з дітьми педагог-наставник учнівського лісництва Засік Вадим Володимирович, учитель трудового навчання. Він не лише навчає дітей правильно майструвати штучні гніздівки на уроках, а й бере у часть у розвішуванні шпаківень у лісі. Ця потрібна робота має важливе лісівничо-просвітницьке, виховне значення.
Цього разу діти спостерігали, як розвішує шпаківні майстер лісу Шліхта Олександр Олександрович. Лісівники під час таких зустрічей розповідають дітям, що пернаті друзі забезпечують біологічний захист лісу від шкідників. Наприклад, синиці поїдають величезну кількість комах, до 350–400 в день. Одна пара шпаків приносить за день в шпаківню 800 різних комах і їхніх личинок. Горихвістка не поступається іншим птахам-санітарам і тільки за період вигодовування пташенят знищує до 7500 гусениць.