Товариство лісівників України

Новина


26
жов

Лісівники Черкащини пройшли курс навчання лісових пожежних

Тридцять працівників державної лісової охорони з усіх держлісгоспів Черкащини пройшли курс навчання з гасіння лісових пожеж. Навчання проводили спеціалісти Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства, викладачі кафедри лісівництва ННІ лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України, співробітники Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж, фахівці ДП «Чернігівське лісове господарство».
Курс орієнтований на підготовку лісового пожежного початкового рівня, а також підвищення кваліфікації пожежно-рятувальних підрозділів лісових пожежних станцій та лісництв лісогосподарських підприємств.
Метою навчального курсу є теоретична та практична підготовка лісового пожежного, а також набуття практичних навичок щодо особливостей організації та гасіння лісових пожеж.
У ході практичної частини навчань лісівники Черкащини вчилися прийомам роботи з різними ручними інструментами для гасіння лісових пожеж, прокладанню магістральних робочих рукавних ліній від вододжерел та мобільних ємностей, застосуванню мотопомп, пожежних модулів та автомобілів. Також освоювали та практично застосовували методи контрольованого випалювання наземних лісових горючих матеріалів, вчилися управляти ризиками під час гасіння, прогнозувати поведінку лісових пожеж.
Результати навчань підсумовували іспитом з теоретичних знань та оцінки  виконання практичних вправ під час польових занять, на основі чого учасникам  видали спеціальні посвідчення про те, що вони успішно пройшли базовий курс навчання за типовою програмою “Курс підготовки лісового пожежного”.
Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства