Товариство лісівників України

Новина


17
січ

Лісівникам Житомирщини повернулися інвестиції, вкладені в будівництво селекційно-насіннєвого центру!

У вересні 2022 року на Житомирщині відкрився один із найбільших в Україні лісових селекційно-насіннєвих центрів по вирощуванню сіянців із закритою кореневою системою (ЗКС).
Минулого року працівники центру завершили роботу з висіву 5 мільйонів майбутніх сіянців сосни із ЗКС, які дають набагато кращу приживлюваність та більший приріст. Посадковий матеріал вже використовувався у висадці під час осінньої лісокультурної кампанії лісівниками Столичного лісового офісу. 
У комплексі з висіву насіння працює італійська лінія точного висіву, за допомогою якої насінина висівається у лунки, наповнені підготовленою торфосумішшю. Далі вона проростає у теплицях лісорозсадницького комплексу, а після цього відправляються на поле дорощування, яке дозволяє виростити понад 1 мільйон сіянців. 
Загалом на створення центру було витрачено 50,8 млн грн. Сума включає створення лісонасіннєвого комплексу (шишкосушарка, насіннєсховище), комплексу з висіву лісового насіння, господарське приміщення, адміністрацію СНЦ, камеру з контрольованим кліматом для зберігання сіянців, теплиці для вирощування сіянців, поле дорощування сіянців, проектно-кошторисну документацію.
Комплекс будувався ще до створення ДП «Ліси України», тому інвестором виступило Овруцьке спеціалізоване лісове господарство. Одному лісгоспу було складно потягнути такий проєкт, тому довелося залучати допомогу інших лісових господарств Житомирщині. 
Частка Овруцького спецлісгоспу склала 38,8 млн грн, ще 12 млн грн поворотну фінансової допомогу надали лісгоспи Житомирської області.
До кінця 22-го року Овруцький лісгосп встиг повернути іншим лісгоспам 3,3 млн грн. А після приєднання до ДП «Ліси України» вже Овруцькою філією як правонаступником було повернуто залишок заборгованості. Станом на сьогодні заборгованість перед філіями погашено на 100%.
У соцмережах вкидають інформацію про нібито якусь «схему» з фінансування будівництва центру. Насправді, як бачите, жодних зрад і таємниць. Ніхто нічого не приховує. Все прозоро і зрозуміло.