Товариство лісівників України

Новина


22
гру

Лісівникам вдалося отримати згоду на приєднання понад 20 тис. га територій! Більша частина — самосійний ліс

Державне агентство лісових ресурсів України продовжує кампанію зі збільшення площі державного лісового фонду за рахунок лісів на сільськогосподарських землях, лісів, які не закріплені за конкретним користувачем, та інших територій.
У цьому році ми подали місцевим органам влади клопотань на 77 тис. га територій. Отримано позитивних відповідей на понад 20 тис. га. Майже 12 тис. га — це самосійні ліси. На 3 тисячі га самосійних лісів вже розроблені проєкти землеустрою та отримано кадастрові номери. Отримані витягі з реєстру речових прав на 1,5 тис. га.
Деякі наші лісгоспи демонструють дійсно вражаючі результати. Вже розповідав про Полтавській лісгосп, співробітники якого виявили 50 залісених ділянок земель запасу, площею 513 гектарів. Переконали керівництво регіону та домоглися збереження самосійного лісу.
Нещодавно Новгород-Сіверський Лісгосп перевершило досягнення полтавчан. Місцеві лісівники отримали згоду та виготовили документацію на 669 га територій. На черзі ще 925 га, по яким триває розробка проєкту землеустрою.
Зазначу, що Новгород-Сіверське лісове господарство працює дуже в складних умовах. Майже всі лісництва межують із державою-агресором. Кожного дня тривають обстріли. Площа філії 62,4 тис. га, але третина території лише обмежено придатна для ведення лісового господарства.
Яким чином вдалось переконати місцеву владу? Можливо, секрет у тому, що керівник господарства Сергій Заєць та один із лісничих Григорій Гуща є депутатами міської ради. Кажуть, займали активну позицію, проявили ініціативу, запросили голову громади, голову РДА, їхніх заступників, депутатів із земельної комісії. Провели екскурсію по самозалісених ділянках, які межують із лісовими масивами господарства.
Землю планували передати в оренду аграріям, але громада на чолі з головою Новгород-Сіверської міської ради Людмилою Ткаченко вирішила зберегти ліс.
Дякую шановній громаді Новгород-Сіверського, місцевим лісівникам. Ви зробили величезну справу. Не просто врятували ліс, але й збагатили ваш регіон, і всю нашу країну готовими природніми лісами, які людина ніколи не створить. Природа краще за нас вміє забезпечувати біорізноманіття, стійкість екосистем до негативних кліматичних та інших факторів. В сучасному світі природні ліси це скарб, який треба оберігати, щоб залишити у спадок наступним поколінням.
Крім чернігівців та полтавчан хочу відзначити активну позицію та результативність лісівників Житомирської та Хмельницької області. На жаль, залишаються регіони, де ефективність роботи з порятунку самосійних лісів є недостатньою. Обов’язково будемо приділяти цим регіонам особливу увагу. В Україні майже мільйон га самосійного лісу і його збереження задача не менш важлива, ніж висадка лісів в рамках програми Президента «Зелена країна».