Товариство лісівників України

Новина


13
жов

Лісівничий івент «Forest-LAB: бережемо, відновлюємо, пропагуємо!» - зліт учнівських лісництв Київщини на базі НУБіП У завершився

12 жовтня у рамках обласного етапу Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв на базі Навчально-наукового інституту лісового та садово-паркового господарства НУБіП України відбувся лісівничий івент «Forest-LAB: бережемо, відновлюємо, пропагуємо!», де представлені були учнівські лісництва Київщини..
Були привітання від  директора навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП Романа Василишина, директора НЕНЦУ МОНУ Володимира Вербицького,  Голови Товариства лісівників України Юрія Марчука,  директора департаменту освіти і науки КОДА  Ярослави Тростянської.
Цього року у заході брали участь 9 учнівських лісництв і проводився він у змішаному форматі. Більшість команд мали змогу приїхати, розповісти про роботу учнівських лісництв, показати свої експозиції і представити свої науково-дослідницькі проєкти, над якими вони працювали упродовж року. 
Представники учнівських лісництв Київщини розповідали про те, як навчаються і працюють, що досліджуються і чим цікавляться. Юні лісівники демонстрували виставки лісівничих досягнень, презентували свої здобутки, презентували науково-дослідницькі роботи команд  у галузі лісового господарства. 
Звичайно, живе спілкування, якого через війну так не вистачає нашим школярам, обмін думками, представлення своїх дослідницьких цікавих проєктів є дуже важливим сьогодні для школярів.
Слухаючи презентації науково-дослідницьких робіт членів шкільних лісництв, розуміємо, що сьогодення, війна також накладають відбиток на всіх нас, особливо, на молодь, адже тематика досліджень школярів, презентованих під час лісівничого івенту «Forest-LAB: бережемо, відновлюємо, пропагуємо!», відповідає вимогам часу і учні, на жаль, сьогодні вивчають, як воєнні дії вплинули на стан рослинного і тваринного світу в лісах і можливості відновлення після бойових дій. 
Після презентацій своїх робіт учасники лісівничого івенту відвідали Ботанічний сад НУБіП, побували в еко-класах. Екскурсії з ними провели завідувач кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції НУБіП,  Голова ТЛУ Юрій Марчук і доцент кафедри Марія Шевчук. 
У лісівничому просвітницькому центрі школярі ознайомилися цікавими експозиціями,  з яких можна дізнатися багато чого про ліси,  професію лісівника, де поєднані історичне минуле і сучасність. 
А далі – звичайно подяки, сувеніри, фото на згадку. 
А те, що цей захід відбувався саме на базі Навчально-наукового інституту лісового та садово-паркового господарства НУБіП України і школярі на власні очі побачили навчально-наукову базу підготовки майбутніх лісівників, поспілкувалися з викладачами вишу, з колишніми учнями шкільних лісництв, які сьогодні є його студентами, можливо, є знаковим для нинішніх школярів, адже не є таємницею, заняття  в учнівських лісництвах для багатьох є певним дороговказом у виборі майбутньої професії.