Товариство лісівників України

Новина


03
чер

Ліс в нашому краю буде!

Відповідно до розпорядження Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства спеціалістами управління проводиться огляд якості проведення лісокультурних робіт та стану приживлюваності лісових культур в державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ. Передбачено огляд лісових культур створених в поточному році та старшого віку.
  Так, головним спеціалістом відділу лісового господарства Василем Репехом, проведено перевірку лісовідновлюваних робіт в Бібрському лісгоспі, в тому числі на ділянках залишених під природне поновлення за останні 3 роки.
   Під час перевірки оглянуто лісові культури 2017-2020 років, ділянки після останнього прийому поступових рубок, які залишені під природне поновлення, лісонасінневі плантації модрини європейської, плантації новорічних ялинок, розсадники, шкільні відділення та теплиці. Також оглянуто ряд ділянок лісових культур дуба та модрини, старших років в яких в біжучому році вже проведено освітлення.
   Василь Репех з приємністю відзначив добрий стан розсадників та теплиць де вже появились дружні сходи дуба звичайного, дуба північного, модрини європейської, ялиці білої, ялини європейської висіяні в біжучому році, а також однорічних сіянців цих порід. На жаль на відкритому грунті однорічні сіянці дуба та ялиці частково пошкоджені весняними заморозками.
   Також лісгосп приділяє увагу і вирощуванню декоративного садивного матеріалу для потреб озеленення. Шкільні відділення засаджені декоративним садивним матеріалом, який висаджений в біжучому році та в попередніх роках. Частина цих саджанців вже готова до реалізації. Понад 30 видів різних декоративних порід вирощується в лісгоспі, а для його поповнення в поточному році зачеренковано 20 тисяч нових дерев та кущів.
   Необхідно відмітити добрий стан оглянутих лісових культур різних років, дуба звичайного, модрини європейської, ялиці білої та природного поновлення бука лісового. Частково, на окремих ділянках дуб звичайний пошкоджений весняними заморозками. Позитивним чинником є застосування лісових культиваторів при догляді за лісовими культурами, що значно скорочує ручну працю та дає хороший результат. Для покращення насіннєвої бази в лісгоспі закладаються лісонасіннєві плантації модрини європейської. Протягом останніх років такі плантації створені в Брюховицькому, Перемишлянському, Романівському, Свірзькому лісництвах. В Суходільському лісництві закладена насіннєва плантація псевдотсуги тисолистої. В біжучому році на плантації модрини європейської, яка закладена в 2019 році в Свірзькому лісництві на 30% саджанців появились шишки. Восени плануємо зібрати перший врожай.
    В доброму стані плантації новорічних ялинок частина з них вже готові до заготівлі новорічних красунь.
   По результатах огляду можна зробити висновок, що лісгосп повністю забезпечений садивним матеріалом для відновлення лісів, достатньо приділяється уваги насіннєвій справі, вирощуванню декоративного садивного матеріалу. Правильна агротехніка та підбір порід, якісний садивний матеріал, застосування техніки, засобів захисту та вмілі руки лісівників забезпечують якісне та надійне відновлення лісу. Тому ліс в нашому краю буде.