Товариство лісівників України

Новина


23
тра

Лідери змін ДП «Ліси України»: презентуємо успішну роботу команди Іванівецького лісництва

Північна Бессарабія. Сокирянщина. Лісовий масив Іванівецького лісництва розташований поміж Дністром та молдавським кордоном і охоплює площу 3254,7 га. Історія розвитку лісництва столітня, а от колектив зараз молодий. Молодий і професійний. Адже саме завдяки злагодженій командній роботі лісівникам вдається з неабиякою результативністю проходити шлях реформ, які впроваджує ДП «Ліси України».
Удосконалена система охорони лісу, осучаснення підходів до пожежної безпеки, оновлення техніки та збільшення зарплат – про ці відчутні зміни у лісництві розповідає лісничий Василь Антонюк:
 «Зараз ми зрозуміли, що таке ефективний менеджмент. Усі процеси роботи стали більш організованими, контрольованими і у рази швидшими. Іванівецьке лісництво одне із перших в офісі увійшло у процес цифровізації. Ми вже активно використовуємо електронний документообіг, що більш зручно і екологічно. Відчули важливість електронного обліку та фотофіксації деревини. Наші лісовози обладнані GPS-трекерами. Завдяки додатковому контролю, шансів для тіньових схем не залишилося». 
✔️ Іванівецьке лісництво – серед лідерів з отримання електронних лісорубних квитків. Наразі їм видано 20 Е-квитків. Технологія повністю налагоджена та відпрацьована. Це забезпечує більшу прозорість та підзвітність, дозволяє краще відстежувати походження деревини.
✔️  100% доріг, які перебувають на балансі лісництва, занесено на електронну карту. Там також позначена і новозбудована дорога, яку у 2023 році Іванівецьке лісництво здало в експлуатацію. Її протяжність 2760 метрів, тож це справжня лісова артерія, яка відкрила додаткові можливості для охорони, відновлення, захисту лісу, а також лісозаготівлі.
✔️  Є зручні дороги та головне – є на чому по них їздити. Від початку реформи технічне оснащення Іванівецького лісництва значно покращилося. Із 2023 року 100% лісопродукції навантажується механізованим способом. Партія причепів з гідроманіпуляторами для навантаження та перевезення деревини прибула до Подільський лісовий офіс від централізованої закупівлі ДП «Ліси України». Це дозволило у рази пришвидшити роботу у лісі та полегшити людську працю. 2 лісовозні автомобілі ЗіЛ-131 також обладнані гідроманіпуляторами.
- Лісокультурне виробництво лісництва у 2023 році пройшло переоснащення. Придбано плуг ПЛ-75 для 100% механізації підготовки ґрунту під лісові культури та дисковий агрегат КЛД-1,7 для механізації догляду за лісовими культурами.
- Рубки догляду молодняку проводять мульчером.
✔️  У Іванівецькому лісництві розвивають лісовий розсадник. Зараз його площа 16,2 га. У 2023 році у розсаднику виростили 1226,73 тис. сіянців і укорінених живців, що на 15% більше, ніж у попередньому році. Що важливо, від початку реформи у лісництві вдвічі збільшили вирощування частки сіянців із закритою кореневою системою (240 тис. штук) – за ними майбутнє. Також у розсаднику постійно працюють над розширенням та вирощуванням нових декоративних саджанців. А ще фахівці лісництва розробили програмне забезпечення для електронного обліку продукції. Кожна рослина має штрих-код, тож купувати саджанці людям стало зручніше. У разі потреби – працівники розсаднику готові до розширення.
✔️ Зростання прибутків. У 2023 чистий дохід Іванівецького лісництва від реалізації (товарів, робіт, послуг) склав 22994,1 тис. грн. Якщо порівняти із даними за 2022 рік, то темп зростання становить 116%.
✔️  Ну і останнє, але не менш важливе – оплата праці. Середньомісячна заробітна плата від 2022 року збільшилася на 27%. Зараз вона у середньому складає 22 630 грн. Натомість у 2022 році працівники отримували 17 820 грн.