Товариство лісівників України

Новина


16
кві

Квітень почався з аномальної спеки та десятків лісових пожеж

Складно прогнозувати, що нас очікує. Масштабні лісові пожежі минулого та позаминулого року знищили сотні тисяч гектарів європейських лісів. Тож маємо бути готові до будь-яких сценаріїв.
Прибуткова робота підприємства дає нам можливість інвестувати у нову техніку, технології, підготовку персоналу та навчання керівників господарств.
На прикладі однієї з філій Столичний лісовий офіс показали журналістам рівень підготовки ДП "Ліси України" до пожежонебезпечного періоду.
Місцеві хвойні лісові масиви повністю охоплені сучасними системами спостереження – загалом по ДП «Ліси України» встановлено майже півтисячі веж с відеокамерами. 
Спостережні пункти філій контролюють ситуацію у режимі 24/7. Маємо змогу значно оперативніше виявляти загоряння.
Наступний етап – реагування. Лісова охорона активно використовує сучасні рішення для навігації лісовими масивами та GPS-трекери. Щоб швидше мобілізувати персонал, визначити план гасіння пожежі, дістатись місця загоряння. У найближчих планах забезпечити  системами GPS навігації та трекінгу всі філії.
Минулого року ДП «Ліси України» закупило партію мотоциклів та ранцевих обприскувачів. Із новою технікою пожежники можуть дістатись місця загоряння за лічені хвилини і локалізувати вогонь ще до його поширення.
Закуплені також лісопожежні модулі на базі пікапів, причепні платформи. Нова техніка значно мобільніша та швидкісніша ніж старі важкі пожежні автомобілі.
Поступово починаємо поставляти у філії і більш важку пожежну техніку на базі шасі Ivecо.
Значно більше ніж у попередні роки інвестовано в інфраструктуру з протидії поширення вогню. З початку року влаштовано 8,7 тис. км мінералізованих смуг, що у 1,5 рази більше, ніж на початку 2023 року. Проведено догляд за 37 тис. км, у 2,4 рази більше минулорічних показників.
Значно на вищому рівні система підготовки кадрів. Цього року ДП відкрило перший в країні лісопожежний центр, де лісничі, начальники пожежних станцій, інженери з охорони та захисту лісу навчаються організовувати гасіння пожеж. 
Збільшена зарплата персоналу пожежних станцій та лісової охорони, адже жодна техніка не допоможе, якщо у людей не буде мотивації.
Минулого року «Лісам України» вдалося зменшити площу пожеж до рекордно низького рівня у 500 га. Завдання на цей сезон - втримати результат.