Товариство лісівників України

Новина


01
лип

Хто і для яких цілей хоче ліквідувати лісгоспи у воєнний період і кому вигідне створення єдиного підприємства «Ліси України»?

Розмови про ліквідацію державних лісогосподарських підприємств і бажання окремих представників влади створити єдину компанію «Ліси України» тривають не один рік. До цього часу працівникам державних лісогосподарських підприємств вдавалося відстоювати інтереси держави і зберегти лісові господарства, робочі місця, при цьому вирощувати ліси, доглядати за ними, захищати від лісових пожеж, шкідників, браконьєрів, сплачуючи податки, виконуючи всі зобов’язання перед державою. І ось в час війни, коли вся країна має разом боротися з загарбниками, коли тисячі лісівників служать в лавах ЗСУ, тероборони, волонтерять, приймають біженців, допомагають переселенцям, тихо, без розголосу, у владних кабінетах готується Проект Постанови про ліквідацію державних лісогосподарських підприємств і створення єдиної компанії «Ліси України». Товариство лісівників України не може спостерігати, як знищується лісогосподарська галузь, тому звертається з проханням розібратися у ситуації до Президента України І Прем’єр-Міністра України. Текст листів публікуємо:
       
               Президенту України
               Зеленському В.О

               Прем’єр-міністру України
               Шмигалю Д.А.
       
     Вельмишановний  Володимире Олександровичу!
     Вельмишановний  Денисе  Анатолійовичу!

     Вимушений звернутись до Вас особисто в цей не простий для країни час. Багатотисячну громаду лісівників України, науковців і освітян (а наша організація об’єднує 23 тисячі лісівників) стривожила інформація, яка з’явилась в останні дні, що окремими чиновниками підготовлений Проект Постанови Кабінету Міністрів про створення єдиного унітарного підприємства «Ліси України» та ліквідації державних лісогосподарських підприємств як юридичних осіб з передачею даному підприємству всіх прав і обов’язків лісогосподарських підприємств. Дана пропозиція вже сьогодні має надзвичайно негативний резонанс в трудових колективах, наукових, освітніх установах.
     На нашу думку, ініціатори такого проекту переслідують або інтереси великого бізнесу і хочуть отримати в користування 1/6 території України які знаходяться під лісом та мати безоплатний доступ до всіх деревних ресурсів, або внести дисонанс у відношеннях влади та населення.
     Сьогодні Україна проходить свій найтяжчий етап в історії відстоюючи свою незалежність на фронтах з окупантами. Близько 5 тисяч лісівників захищають нашу країну зі зброєю в руках. Як їм пояснити, що поки вони воюють, їхні підприємства будуть ліквідовані? Як пояснити місцевим громадам, що при лінії Президента України на децентралізацію, отримання податків і створення робочих місць в першу чергу в депресивних регіонах, всі ці функції будуть передані в Київ? Як пояснити 50-тисячній громаді лісівників, які щоденно доглядають за лісом, гасять лісові пожежі, виконують мобілізаційні плани, приймають тимчасових переселенців, займаються волонтерством, що тепер хтось краще за них розуміється на виконанні цих функцій?
     Україна в період війни показала унікальну самоорганізованість населення яка є прикладом для багатьох країн світу. Волонтерський рух, тер оборона в критичній ситуації утримували рубежі і залишались на своїх місцях. Жоден керівник лісогосподарського підприємства не покинув робоче місце. Всі колективи працюють стабільно.
     В зв’язку з цим виникає логічне питання: хто і для яких цілей хоче ліквідувати лісгоспи, в т. ч. і в прикордонній зоні? Хто вносить негативний дисонанс до рішень влади у воєнний період? Чому такі рішення не відповідають нормативно-правовим актам який прийняв сам Уряд 29 грудня 2021 затверджуючи Стратегію розвитку лісового господарства та Лісовому Кодексу?
     Ми впевнені, що в інтересах держави в цей непростий час стимулювати роботу кожного підприємства, опікуватись кожним робочим місцем, забезпечити сплату податків на місцях а населення дровами, деревообробників сировиною. Саме ці люди відстоюють інтереси держави як на фронті так і в тилу. Саме вони не повинні втратити віру в об’єктивні рішення влади.
     В зв’язку з цим, прошу Вас забезпечити підтримку роботи державних лісогосподарських підприємств, не допустити їх ліквідації. Працівники, їх сім’ї, місцеве населення зацікавлені в стабільній роботі колективів, а наші бійці в ефективному тилу. Держлісгоспи забезпечують виконання всіх покладених функцій, особливо в умовах війни, а лісове господарство яке має багаторічний цикл лісовирощування потребує стабільної роботи. На наше переконання такі ініціативи працюють на підрив системи управління, стабільності в роботі та впливають на авторитет влади.
     Просив би розглянути це звернення на рівні Кабінету Міністрів, а не направляти його для написання формальної відповіді. Тому, що ці рішення відносяться до компетенції Кабінету Міністрів України.


З повагою
Голова
Товариства лісівників України         Ю.М. Марчук


Файл для перегляду:
TLU_-_PREZIDENT.pdf297 Ki
TLU_-_KMU.pdf298 Ki