Товариство лісівників України

Новина


28
тра

Кадрові зміни на Закарпатті - звільнено 4 директорів лісгоспів

Нещодавно Державне агентство лісових ресурсів України провело комплексний аудит по частині підприємств Закарпатське ОУЛМГ. Повний результат порушень на підприємствах зафіксовано на 400 сторінках. Стисла витримка результатів аудиту:
Стисла витримка результатів аудиту:

    У ДП «Ужгородський лісгосп» проведеною інвентаризацією лісопродукції  на нижньому складі встановлена нестача дров’яної деревини промислового використання твердих порід об’ємом 179,8 куб. м на суму 320,4 тис. гривень.
    У ДП «Брустурянське ЛМГ» в наряд-актах виконаних робіт з природного поновлення безпідставно списано 1137,8 тис. гривень.
    У ДП «Довжанське ЛМГ», ДП «Ужгородський лісгосп» та ДП «Брустурянське ЛМГ» виявлено незаконну рубку, внаслідок чого завдано шкоду лісовому господарству в сумі 375,7 тис. гривень.
    Відвантаження покупцям необробленої деревини відбувалось без укладання Договорів у ДП «Довжанське ЛМГ», ДП «Ужгородський лісгосп», ДП «Брустурянське ЛМГ», ДП «Мокрянське ЛМГ» в кількості 11302 куб. м на суму 17554,4 тис. грн та виявлені факти відпуску лісоматеріалів круглих за цінами нижчими, ніж склалися на загальному аукціоні, внаслідок чого підприємство розрахунково недоотримало 208,2 тис. гривень.
    Дані бухгалтерського обліку не відповідають даним електронного обліку деревини, що призводить до безконтрольного списання бирок під час заготівлі деревини.

Результати аудиту передані прокурору екологічної прокуратури Закарпатської області Івану Форгачі.

За словами Голови Держлісагентства Юрія Болоховця, ресурс Закарпатської області - колосальний. Лісівники господарюють майже на 600 тис га площі лісів. За площею лісового фонду Закарпаття входить у топ-5 серед областей України, а за лісистістю (більше 51%) і запасами деревини регіон займає 1 місце. Проте Карпати завжди були найпроблемнішим регіоном у лісовій галузі. Рівень заробітної плати тут зовсім не співпадає з можливостями. У 2021 році середній рівень ЗП у закарпатських лісівників склав 12 тис. грн/місяць. У цей час, наприклад, середня ЗП по Хмельниччині (із лісистістю в 13%) - близько 30 тис грн.

"Укотре зауважу, підприємства не повинні нести тягар неефективних керівників. Останні мають відповідати перед законом. Ситуація на Закарпатті на моєму контролі. Вірю, що правильні кадрові рішення виведуть регіон на абсолютно новий рівень", - сказав Голова Держлісагентства.