Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


12
лис

Юрій Марчук в ефірі "еспресо-tv":Ліс – єдиний біологічний відновлюваний ресурс в Україні, який росте і який можна заготовляти. Ані нафту, ані газ, ані вугілля ви назад в землю не закачаєте

Ліс – складна система, яка дає не тільки гриби, ягоди, повітря, зв’язує вуглець, це місце роботи людей, місце життя, і це деревина, яка супроводжує людину все життя. Від дитячої колиски, до останнього подиху людина має відносини з деревом і, безумовно, боротьба за цей ресурс завжди буде. Хтось хоче купити дешевше, хтось хоче продати дорожче.
   В останні роки ринок України, в тому числі і інформаційний, наводнений цілим рядом жахів про суцільну вирубку українських лісів.  Ми робили аналіз картинок, які  зняті в країнах Європи, Нової Зеландії, Сполучених Штатів, під якими  написано «українські Карпати», де стоять маса потягів з деревиною на кордоні з Китаєм (навіть на одному фото залізницю видно і прапор Китаю),  а підписано: «на кордоні з Румунією». Тобто, якийсь інтерес до лісового господарства є, і це зрозуміло: під лісами 1/6-та території  країни, 2 мільярди  300 мільйонів (кубічних метрів) на корені лісу, це той ресурс, який Україна має і яким  треба розпоряджатися.
   У зв’язку з цим дослідження, яке провела невелика громадська компанія, посилаючись на матеріали Світового банку викликає сумніви.  Хотів би сказати, що я мав відношення до Світового банку, до програми ФЛЕГ, а з 2011-го року до 20017-го був Національним координатором цієї програми в Україні і про цю (британську) компанію жодного разу не чув і на жодному круглому столі про цю компанію ніхто не згадував, і не говорив, що вона цим цікавиться.
   Чому я не довіряю висновкам цієї компанії? Петіченко говорив, що до нього вони зверталися, він показав їм матеріали і вони були викривлені. Сказано так: є 18 пробних площ, вони закладені, десь за  якоюсь методикою, якусь ділянку лісу перерахували, і зробили висновок, що сотні лісгоспів в Україні є корупційними. Конкретно: де, в якому районі, в якому кварталі, в якому виділі, що знайшли? Передали матеріали в прокуратуру? Не передали матеріали в прокуратуру.   Конкретних фактів немає. Такий  дайджест українських  Інтернет - видань, ЗМІ, зарубіжної преси, української преси.
   З іншої сторони – це атака на великі європейські компанії. Вибачте,  є і українське законодавство, і європейське законодавство і кожна компанія працює у своєму правовому полі. Я раджу послухати посла Австрії, яка виступила на цьому круглому столі. Вона сказала, що ця інформація є необ’єктивною і непрофесійною. Окрім того, вона підкреслила, « …ви не розумієте, мабуть, що ви обличчя України забруднюєте?» , бо, якщо дивитися цей дайджест, то тут йде не лише звинувачення лісівників, а й України, як держави.
     - В чиїх інтересах це робиться? В інтересах окремих політиків?
    - В інтересах тих, хто хоче управляти лісами і тих, хто хоче отримати дешевий ресурс?
    - В інтересах тих, хто хоче вибити лісівників з ринку і завести своїх? Тут питання стоїть глибше ..
Ліс – це єдиний біологічний ресурс в Україні, який росте і який можна заготовляти. Ані нафту, ані газ, ані вугілля ви назад в землю не закачаєте. Ліс виросте, це відновлюваний ресурс.
У зв’язку з цим у нас є можливість використовувати його як екологічний чинник: є національні парки, заповідники, збереження лісів, праліси,  є плантаційне вирощування, ті ліси, які є експлуатаційними, які досягли віку стиглості і які потрібно зрубати...