26
бер
бер
#янакарантині: вихованці шкільних лісництв розповіли та показали, чим займаються вдома. І розпочали флешмоб
Заробляють лайки, лайкають друзів, дивляться мультики та кіно, читають, пишуть, виконують он-лайн домашні завдання, періодично гуляють, – серед найпоширеніших занять усіх школярів на карантині. Але вихованці шкільних лісництв таки здивували нас своїми фото та відповідями про те, як вони проводять час удома.
Так-от, виявляється – проведення інтродукції лілії лісової (Lslium martagon ) – дуже навіть цікаве заняття для вихованців Городоцького шкільного лісництва (Маневицький р-н). Опрацювання даних спостереження про цю квітку входить до окремого розділу написання наукової роботи, яку зараз в електронному режимі активно готують учениця городоцької школи Мирослава Голодюк та керівник (координатором) наукової роботи Ніна Михайлівна Терещенко.
І якщо ви зараз подумали, що це заняття з якогось примусу чи комусь не цікаве, то дуже навіть помиляєтеся. Вихованці цього шкільного лісництва настільки захоплені справою вирощення унікальних рослин та догляду за ними, що навіть змагаються між собою, хто і які дослідження надалі проводитиме.
Так, це та ж школа, яка знаменита своїм неординарним та розкішним зимовим садом, унікальним озелененням пришкільної території, вирощенням тюльпанів, картинами з тіландсій чи стабілізованого моху. Тож проведення інтродукції лілії лісової – чому б ні?
- На фото – паростки лілії лісової в умовах культури. Насіння було зібране із рослини в лісових масивах державного підприємства «Городоцьке лісове господарство».
- Не менш унікальні захоплення у вихованців Цуманського шкільного лісництва. Зокрема учень 6-Б класу ЗЗСО І-ІІІ ст. смт Цумань Михайло Ройко проводить спостереження про стан деревостанів та рослинного покриву після зимового періоду. І батьки, і вчителі про хлопця кажуть: є висока ймовірність, що росте майбутній лісівник.
- Вихованка цього ж лісництва – учениця 6-Б класу Іванна Папежук під час дистанційного навчання працює над створенням пам’яток щодо збереження лісів.
- А їхній однокласник Дмитро Шкіль вирощує фінік!
- Не можуть без лісових справ і вихованці Галузійського шкільного лісництва (ДП «Маневицьке ЛГ»). Діти частенько проводять свій вільний час у лісі, адже проживають досить близько лісу.
- От учора, наприклад, учні 9-го класу Андрій снітко, Ангеліна Шмигельська, Дарина Купріянова, Діана Шмигельська, Людмила Годованюк здійснювали надзвичайно важливу нині справу – розвішували еко-годівнички для птахів та шпаківні.
- Учень 8-го класу, вихованець Кортеліського шкільного лісництва Владислав Дордюк (ДП «Ратнівське ЛМГ» розповідає, що на карантині можна доглянути за яблунею в саду, зайнятись ландшафтним дизайном на подвір’ї та навчити молодшого брата доглядати за саджанцями.
- А член гуртка «Юні лісівники» ЦДЮТ Андрій Шишко на крантині займається улюбленою справою – фотографує. Хлопцю вдалося упіймати світанок та озерні краєвиди.
- Десятикласник Андрій Шишко, вихованець Здомишельського учнівського лісництва ЦДЮТ, готувався до Міжнародного дня лісів – виготовив дві шпаківні та одну годівницю. Карантин не став завадою, щоб їх розвісити.
Зважаючи на те, що від учора наш карантин став іще довшим, вихованці шкільних лісництв вирішили започаткувати флешмоб #янакарантині.
Ми, звісно, такі ініціативи завжди підтримуємо! Тож, дорогі діти, вперед. Розказуйте і показуйте, чим – корисним для природи – ви займаєтеся на карантині. А раптом ваша ідея наштовхне когось на нові справи та захоплення. Не забувайте про хештег #янакарантині. Можете також тегати та позначати у своїх дописах сторінку вашого лісгоспу чи Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства. А ми обов’язково відзначимо вас за оригінальність.
- Детальніше про даний матеріал за наступним посиланням:
- lisvolyn.gov.ua