Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


17
гру

Ялинка із природного «сміття»

Ірина Вінтоняк майстер – флорист з виробничого навчання Ботанічного саду НУБіП, флористикою займається майже 20 років. Закінчила у Польщі у школу флористики, де навчилася працювати лише з природнім матеріалами, практично не використовуючи пластик.
   Символ Нового року ось вже кілька століть у нас незмінний -  ялинка. Якщо ще століття тому альтернативи натуральній лісовій красуні не було, то зараз штучних ялинок – на будь-який смак. Однак екологи і хіміки стверджують, що штучна ялинка більше лихо, аніж вирубана в лісі. Що ж робити, якщо і рубати красуню не хочеш, і штучна неекологічна? «Вихід є», - кажуть майстри, які працюють з природними матеріалами.
 
   «Якщо для звичайної людини те,  на що валяється під ногами в лісі, чи на клумбі – сміття, то для нас, це – матеріал для майбутніх композицій, каже п. Ірина, - причому, дуже цінний матеріал. Наприклад, якщо хтось йде в ліс по гриби, то він збирає лише гриби, а ми збираємо все, що тільки можна. Ми беремо у природи те, що вже віджило своє життя, піднімаємо його і  надаємо йому іншого вигляду».
Що ж цього «сміття»  виходить – можна побачити на фото.
  До речі, у Ірини Вінтоняк – багато учнів і помічників. Вони активно готуються до Нового року,  фарбують шишки і гілочки, плетуть, щоб прикрасити приміщення, деякі композиції – на подарунки, а щось можна і виставити на продаж…