Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


06
лип

Якщо реформувати лісову галузь, то яку модель ведення лісового господарства обрати Україні?

Про різні моделі ведення лісового господарства у європейських країнах йшлося 5 липня під час національного діалогу «Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки», який відбувся в Національному університеті біоресурсів та природокористування.
     У діалозі брали участь представники секції лісового господарства та лісоматеріалів Європейської економічної комісії ООН/ФАО, державного лісового холдингу «Ліси Польщі», німецько-українського аграрно-політичного діалогу, Товариства лісівників України, Асоціації деревообробників України, Європейської Бізнес Асоціації, науковці.
     Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар сказав, що, питання реформування та розвитку лісового господарства активно обговорюється останні два роки, розглядалися  різні моделі реформування. На жаль, сьогодні ДАЛРУ не має повноважень самостійно формувати свою позицію На даний час це робить МінАПК.  Лісова галузь потребує програмного документу, який би визначав позицію держави щодо лісів, їх значення та напрямків розвитку лісового господарства. 
   Цікаво було послухати лісівників Польщі, Німеччини, розповідь про лісове господарство Болгарії.  Можливо, найближчим для України є досвід Польщі, особливо робота фінансового лісового фонду, про створення якого зараз говорять в Україні. 
   Представник Німеччини застеріг від приватизації лісів (у Німеччині 48% лісів у приватній власності), бо власники не завжди прислуховуються до порад фахівців, і самі приймають рішення, що робити у власному лісі, яке не завжди на користь тому ж лісу.
     Завідувач Сектору міжнародних відносин, науки та зв'язків з громадськістю Любов Полякова доповідала про те, як врахувати національні особливості при реформуванні лісового господарства.
    Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук також наголосив що однією з серйозних проблем галузі є відсутність стратегії розвитку лісового господарства, немає державного фінансування, без якого страждають ліси Півдня і Сходу України. Навіть у важкі повоєнні часи на Півдні України у рік створювалося 2, 5 млн. га нових лісів. А тим часом зараз на космічних знімках 10% лісів Півдня України вже не знаходять, що загрожує відродженням пилових буревіїв і опустелюванням регіону.  «Ліс росте 100 років. За цей час змінюються уряди, парламенти, президенти…. А ліс має рости», - Ю.Марчук.
     У лісовому секторі склалася складна соціально-економічна ситуація, перш за все, через припинення фінансування Півдня і Сходу  України, до того ж серйозні зміни клімату спричинили  масове всихання лісів. Тому стратегію розвитку лісового господарства України потрібно обирати, враховуючи екологічні, економічні, соціальні, національні  фактори - так вважають фахівці.