Товариство лісівників України

Новина


30
лис

Які пільги та права мають на сьогодні мобілізовані?

Всі мобілізовані громадяни, згідно з Законами України “Про військовий обов’язок та військову службу”, а також “Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей” мають такі ж права, як і кадрові військові ЗСУ.
Перш за все, держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне та грошове забезпечення. В умовах воєнного стану діють додаткові винагороди під час служби - це 30 тисяч гривень на місяць за виконання в певних районах та виконанні бойових розпоряджень, та до 100 тисяч гривень на місяць за безпосередню участь у бойових діях. Мінімальна щомісячна зарплата військовослужбовця складає 20 100 гривень.
Як отримати винагороду за участь у бойових діях?
У кінці кожного документа про бойове розпорядження зазначені умови для призначення додаткової винагороди в 100 тис., 50 тис., чи 30 тис. гривень. Підставою для їх виплат є:
✔️наявність бойового наказу (розпорядження);
✔️безпосередня участь військовослужбовця у виконанні бойового завдання, визначеного бойовим наказом чи розпорядженням;
✔️перебування військовослужбовця під час виконання завдання на лінії бойового зіткнення з противником на глибину виконання бойових завдань військовою частиною чи підрозділом першого ешелону оборони або наступу до батальйону;
✔️перебування військовослужбовця у районах ведення бойових дій, визначених відповідними наказами головнокомандувача ЗСУ.
Тобто, скільки отримає боєць додаткових виплат, залежить від того, наскільки правильно будуть заповнені відомості про бойові розпорядження. Якщо сталася помилка у виплатах, або неправильно був заповнений документ і виплати не прийшли, юристи радять дзвонити на гарячу лінію Міністерства оборони України.
Серед інших пільг - це відпустки для мобілізованих. Цього літа Кабінет Міністрів України збільшив термін щорічних відпусток військовим з 15 до 30 діб. Щоправда їх надають частинами. Кожна із відпусток надається без урахування часу на дорогу. Час на дорогу не повинен перевищувати двох діб в межах України.  Важливо, відпустки надаються при умові одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. Невикористана відпустка не переноситься на наступний рік. 
Більш того, військовослужбовець має право поїхати у відпустку за кордон. Для цього солдат пише рапорт і зазначає місце свого відпочинку та мету виїзду за кордон. Далі для перетину кордону потрібно мати такі документи:
✔️паспорт громадянина України;
✔️посвідчення військовослужбовця;
✔️відпускний квиток, у якому зазначено надання йому права під час відпустки виїзду за кордон на певний період.
Надаються додатково відпустки до 10 календарних днів і за поважними сімейними обставинами. Це може бути укладання шлюбу, тяжкий стан здоров’я дружини чи матері, та інші подібні обставини. Також передбачені відпустки на лікування. Їх термін залежить від висновків лікарів.
Мобілізовані мають право на медичну допомогу у військових шпиталях (або цивільних лікарнях, у разі відсутності військових).
За мобілізованими зберігається місце роботи, посада та середній заробіток.
Перебування на військовій служби зараховується до страхового стажу, стажу роботи, а  також стажу державної служби. 
У разі невиконання фінансових зобов’язань за кредитами, взятими до мобілізації, штрафні санкції під час служби не нараховуються.