Товариство лісівників України

Новина


24
вер

Як проходить національна інвентаризація лісів?

За період незалежності було проведено тільки два державних обліку лісів: в 1996 році і в 2011 році. Влітку 2021 наші спеціалісти розпочали роботи з національної інвентаризації лісів. Сьогодні польові роботи тривають в межах Київської, Сумської, Миколаївської Черкаської та Івано-Франківської областей.
Перший заступник Голови Держлісагентства Віталій Пунь під час робочої поїздки перевірив, як проходять роботи у лісовому масиві Білоцерківського держлісгоспу Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства.
Спеціалісти ВО "Укрдержліспроект" разом із гендиректором Віктором Мельниченком продемонстрували технологічний процес обстеження лісової інвентаризаційної ділянки та обладнання, яке використовується під час інвентаризації.
Роботи з національної інвентаризації лісів триватимуть найближчі 5 років, після чого протягом ще одного року аналізуватиметься отримана інформація і готуватиметься підсумковий звіт.
У ході інвентаризації 30 фахівців з 15 бригад зберуть більше 50 найменувань показників із 18 тисяч лісових ділянок, дерева на яких мають важливі екологічні та економічні характеристики.
НІЛ дозволить отримати узагальнену інформацію для стратегічного планування в різних галузях, в тому числі для ведення лісового господарства.