Товариство лісівників України

Новина


07
вер

Гуманітарне розмінування та очищення сільськогосподарських земель від вибухонебезпечних предметів. Приклади з Німеччини, перспективи для України

Проєкт «Німецько-український агрополітичний діалог (АПД)» 6 вересня за підтримки НУБіП і участі Голови Товариства лісівників України провів круглий стіл «Гуманітарне розмінування та очищення сільськогосподарських земель від вибухонебезпечних предметів. Приклади з Німеччини, перспективи для України».
Війна принесла в Україну біль, кров, сльози, смерть. Щодня у зонах бойових дій ми втрачаємо наших співвітчизників, які боронять нашу землю, мирних мешканців,  які гинуть від обстрілів, ракетних ударів, розстрілів, і, навіть, на звільнених після окупації територіях часто гинуть люди, підриваючись на мінах,  снарядах,  різних боєприпасах, випущених рашистами на нашу землю.
Тема розмінування наших сільськогосподарських земель,  сіл, міст, лісів, на жаль, сьогодні є дуже актуальною.
У роботі круглого столу брали участь заступник Міністра аграрної політики  і продовольства України Денис Башлик; інженер – консультант з питань очищення площ від вибухонебезпечних предметів д-р Кай Вінкельманн;  аграрний аташе Поольсьва Федеративної республіки Німеччина в Україні Франк Мюллер; генерал-майор цивільного захисту, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДССН України Володимир Демчук; головний спеціаліст відділу організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Андрій Бевз, Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук; заступник програмного менеджера та керівник операційної діяльності HALO Trust в Україні Денис Головецький; Генеральний директор ВГО Українська аграрна конфедерація Павло Коваль …
 Сьогодні  на більшості території країни, особливо там, де відбувалися бойові дії, де місцевість перебувала  під окупацією, діє заборона відвідувати ліси, але, незважаючи на це, і навіть після розмінування час від часу маємо повідомлення про підрив на мінах чи снарядах, під час яких люди отримують поранення, а нерідко і гинуть. Такі випадки ми маємо у Житомирській, Сумській, Чернігівській, Харківській  областях, коли лісівники під час проїзду, здавалося б вже розмінованими лісовими дорогами, підривалися на мінах і снарядах.
Методи  мінування територій – сільськогосподарських земель,  міст, сіл, лісів, які часто застосовують окупанти, просто жахливі і цинічні. З цими проблемами самі, без підтримки західних партнерів, ми не зможемо у найближчій перспективі і за короткі терміни впоратися – дуже великі території в Україні заміновані і величезні площі з залишками снарядів, мін, інших вибухонебезпечних снарядів.
У зв’язку з цим  Товариство лісівників України звернулося до Німецько-українського агрополітичного діалогу з проханням  необхідності  проведення круглого столу з лісівниками України, який би базувався на досвіді німецьких спеціалістів по роботі з розмінування лісів, щоб вони поділилися досвідом, а ми могли виловити свої позиції і знайти більш конкретні рішення, які могли б допомогти у цій роботі.
Учасники круглого столу розповідали про проблеми і виклики, які сьогодні стоять перед країною в плані забруднення територій вибухонебезпечними предметами і обговорювати питання, як саме пришвидшити знешкодження територій, працівники служби надзвичайних ситуацій ділилися власним досвідом, який від часу війни вже, на жаль, досить немалий.
Німецький експерт інженер – консультант з питань очищення площ від вибухонебезпечних предметів д-р Кай Вінкельманн  розповів про досвід роботи  з розмінування територій і знешкодження вибухонебезпечних предметів, які має Німеччина.…
Юрій Марчук, Голова Товариства лісівників України у своєму виступі наголосив, що «…ліси, як біологічне середовище постраждали не менше, аніж сільськогосподарські землі, і не лише ліси, а й полезахисні смуги, де розміщувалися ворожі війська, техніка окупантів, лісосмуги біля полів, автодоріг, залізничних колій, які потребують окремого підходу,окремого досвіду і практики розмінування,бо це не відкрита територія, де можна застосувати геофізичні методи виявлення боєприпасів – тут потрібен індивідуальний підхід. Обійти цю територію пішки з міношукачем – це непросте завдання і довготривале. Тут потрібно шукати більш сучасні підходи в розмінуванні. Тому я звернувся до АПД з проханням організувати круглий стіл спеціально для лісівників, під час якого можна було б ознайомитися з кращими світовими практиками з питань розмінування лісових масивів.
 Хочу подякувати АПД за багаторічну співпрацю і за те, що і сьогодні , у такий складний для нас час, українці сьогодні не залишаються сам-на-сам з ворогом, виборюючи право жити і господарювати на своїй землі і з питаннями розмінування територій, відновлення понівечених війною земель. Дякуємо за підтримку!»