Товариство лісівників України

Новина


30
чер

Громадська рада при Держлісагентстві підтримала звернення мисливської спільноти до органів влади

29 червня відбулося онлай-засідання Громадської ради при Держлісагентстві України. З першим питанням «Проблеми ведення мисливського господарства в умовах воєнного стану» виступив Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук .
Він розповів про засідання Всеукраїнського столу «Проблемні питання ведення мисливського господарства та перспективи його розвитку в країні в умовах воєнного стану», яке відбулося 21 червня 2023 року в НУБіП України. Учасники круглого столу  - мисливці, науковці, мисливствознавців, користувачі мисливських угідь прийняли звернення до Президента Верховної Ради, Кабінету Міністрів України. 
Юрій Марчук: "Незважаючи на те, що мисливці в перші місяці війни показали себе надзвичайно героїчно, ставши до лав ЗСУ, ТРО, незважаючи на те, що окупант в першу чергу збирав списки мисливців у захоплених населених пунктах, бо саме мисливці стали першими партизанами в тилу ворога, ми чуємо висловлювання різних,  так званих екологів, що мисливство не має права на існування, що мисливство має бути заборонено  і т.д. Потрібно об’єднати зусилля, напрацювати спільні рішення щодо ведення мисливського господарства.
Площа мисливських угідь – 60 мільйонів га, територія, яку потрібно оберігати, захищати. Мисливців в Україні нараховується близько 700 тисяч, на руках яких близько 2 мільйонів стволів зброї. Мисливці – велика сила, думки якої потрібно враховувати.
В Європі діє Європейська мисливська організація, яка об’єднує мисливські організації Євросоюзу і наші колеги -  Всеукраїнська організація мисливців і користувачів мисливських угідь нещодавно приєдналася до спільноти FACE.
За останні 3 роки жодного нормативно-правового документа, який би регулював діяльність мисливського господарства, прийнято не було ані  Верховною Радою, ані  постановами Кабінету Міністрів, ані Міндовкілля, яке визначає політику і мисливського господарства. 
Громадськими мисливськими організаціями був підготовлений проєкт Стратегії розвитку мисливського господарства, який був направлений у міністерство, але на якомусь етапі його повернули. Ми винесли цей проєкт на обговорення на круглий стіл

Першим пунктом, з яким ми звертаємо до Президента є необхідність  прийняття Стратегії розвитку мисливського господарства Укрїни.

І, оскільки наша Стратегія має і європейську високу оцінку FACE, то ми вважаємо, що цей варіант відповідає європейським нормам і може бути прийнятим Кабінетом Міністрів, як напрямок роботи.  

 Друге глобальне питання, яке потребує вирішення: більше 20 років пройшло від часу прийняття Закону «Про мисливське господарство і полювання» і в цей закон багато прийнято змін і потребує напрацювання новий законопроєкт, який потрібно розробити і напрацювати зміни, яких потребує військовий час. 

Третє питання, яке хвилює всіх мисливців, це те, що фактично блокується робота всіх мисливських організацій.

Багато людей перебувають на фронті і в той же час  багато людей мають охороняти мисливські угіддя. За користування угіддями потрібно сплачувати податки, від цього ніхто нікого не звільняв, з іншого боку система заробітку у мисливському господарстві фактично зупинена через військові дії ( я маю на увазі індивідуальне полювання, яке можна проводити в тих регіонах, де не ведуться військові дії).
У зв’язку з цим, міністерство, яке затверджує ліміти (а це регуляторний акт) мало би віддати ці функції на рівень обласних військових адміністрацій, які на місцях мають вирішувати можливість відкриття чи заборону полювання у даному регіоні. Такий Законопроєкт №8033 зареєстрований у ВР України. У проєкті сказано, що на період військового стані потрібно відмінити плату за користування мисливськими угіддями.
 Ще одне проблемне питання: у 2015-му році у нас виключили підготовку мисливствознавців у вишах, галузь залишається без фахівців, відсутня робота з дітьми у школах по напрямку «мисливствознавство».
Під час роботи круглого столу ми напрацювали  Звернення про Президента, Прем’єр-Міністра, Голови Верховної ради України.

Головні пропозиції цього Звернення:

- прийняти Стратегію розвитку мисливського господарства; 
- створити робочу групу у Верховній Раді для напрацювання змін до Закону;
- передати ліміти від Міністерства на рівень обласних військових адміністрацій;
- розглянути питання індивідуального полювання для того, щоб регулювати питання чисельності тих тварин, які є носіями інфекційних захворювань (сказ, чума…); 
- вирішити питання з обласними адміністраціями про охорону мисливських угідь в охоронних зонах (прикордонних,  зонах, наближених до місць бойових дій);
- відновити посади районних мисливствознавців, єгерів;
- відновити підготовку спеціалістів для мисливського господарства.
Мисливство – це частина економіки країни, яка при підтримці держави може наповнювати бюджет і створювати робочі місця. 
Я просив би підтримати наше Звернення рішенням Громадської Ради." 
Віктор Червоний у своєму виступі підтримав слова Юрія Марчука. Розповів, що  Стратегію розвитку мисливського господарства, яку розробили громадські мисливські організації,  підтримали у ЄС. Висловив сподівання, що і Громадська Рада при Держлісагентстві України і Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України також підтримають цей проєкт. 
Громадська рада одноголосно, с певними доповненнями підтримала Звернення мисливської спільноти до органів влади