Товариство лісівників України

Новина


29
сер

Гра у пінг-понг, або переписка з Міндовкілля щодо повної заборони використання інвазійних видів дерев

Товариство лісівників України отримало черговий лист - відповідь від Міндовкілля.
КОРОТКО: ТЛУ звернуло  увагу на те, що Наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України № 184, зареєстрований у Мінюсті України 19 квітня 2023 р. за № 641/39697  «Про затвердження Переліку інвазійних видів дерев із значною здатністю до неконтрольованого поширення, заборонених до використання у процесі відтворення лісів» не пройшов регуляторну експертизу .
Згідно норм даного Наказу,  він несе заборонну функцію у лісах на території всієї держави, у лісах різних користувачів, в тому числі і у лісах комунальної власності. Цей наказ формує перелік видів дерев, заборонених до використання і виходить за межі переліку, встановленого науковцями, на який  і посилаються у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. 
У зв’язку з цим, ми просили Кабінет Міністрів України направити наш лист на розгляд у Державну регуляторну службу, щоб отримати  регуляторну оцінку даного Наказу. 
Відповідно до старих бюрократичних традицій, наш лист був направлений до автора – у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, від яких ми отримали стандартний варіант з посиланням на всі нормативні акти, які є в Україні і Конституції, які є в Постанові Кабміну.  Розміщаємо цей лист для ознайомлення…. 
Наголошуємо, що на ім’я Державної регуляторної служби України нами також був направлений окремий лист. Відповіді звідти ми поки що не отримали, хоча регуляторна служба провела з цього питання нараду за участі науковців і нас, як заявників. Під час проведення наради прозвучало, що вони будуть проводити експертизу цього наказу. 
Хотіли б наголосити, що ми не проти інвазії, яка визначена у Лісовому кодексі, але...
У  Лісовому кодексі немає переліку інвазійних видів, це  по-перше. 
По – друге, такий перелік доцільно затвердити в межах географічних зон України з врахуванням кліматичних змін, які відбуваються .
Цікаво, чи порушували у Міндовкілля питання, що робити на порушених війною ґрунтах, де практично вся мікробіота  знищена? Які аборигенні види там зможуть рости і чи зможемо відновити ці території без використання інтродуцентів? 
І наостанок. У висновку даного листа, який отримало Товариство лісівників України,  вказано, що заборона діє і на полезахисні смуги, які знаходяться на землях сільськогосподарського призначення.  У самому ж наказі мова йде про те, що даний наказ розповсюджується на лісорозведення і лісовідновлення.
 Цікаво, чи читали у Міндовкілля Земельний кодекс України, згідно якого лісорозведення і лісовідновлення проводиться на землях, які відповідно до кадастрових номерів мають цільове лісогосподарське призначення?  Виключно лісогосподарське!
В іншому випадку посадка лісу на землях іншого призначення тягне за собою відкриття кримінальної справи за нецільове використання бюджетних коштів, адже полезахисні смуги розміщені на землях сільськогосподарського призначення, де не може проводитися ані лісовідновлення, ані лісорозведення. 
З цього питання підготуємо чергового листа до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. 
Лист від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України:

Файл для перегляду:
Vidpovid_Mindovkillja_-_invaziini_vidi_28.08.23.pdf1,32 Mi