17
січ
січ
Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук про законопроект №2351, який пропонує місцевим радам приймати рішення про заборону і обмеження суцільних рубок лісу
16 січня у Верховній Раді України планувався розгляд Проекту Закону у сфері охорони тваринного та рослинного світу № 2351 авторства членів екологічного комітету, який вносить цілий ряд поправок до законодавчих актів України з метою збереження тваринного і рослинного середовища. Він не викликав би у мене тривоги і коментування, але в черговий раз до чергового свята ми отримуємо неочікувані пропозиції.
Хоча на засіданні екологічного комітету ВР ми обговорили цілий ряд зауважень до цього законопроекту, вони чомусь не були враховані і він іде на перше читання. Тому зацікавленим сторонам потрібно активно працювати над правками, в тому числі і фахівцям з Держлісагентства.
А поки що ситуація така: у Лісовий кодекс пропонується для захисту рідкісних рослин і тварин внести таку правку: створити захисну зону, в якій у радіусі 500 метрів будуть заборонені всі види рубок.
Відповідно до поданих правок, місцеві ради матимуть право формувати реєстр рідкісних видів рослин і приймати рішення дозволяти, чи забороняти відповідні рубки навколо них. В результаті, наприклад, сільська рада, у разі прийняття цього Закону, буде важливішою, аніж цілий науково-дослідний інститут ім. Шмальгаузена…
Мені здається що такими речами під час непрозорих екологічних заходів ми просто створюємо умови, за яких виконати цей закон стане неможливим.
Як визначити місце осілого середовища, наприклад, того ж лося, щоб окреслити 500 метрів навколо його місця перебування? І таких речей в цьому проекті закону багато. Але, найцікавіше для мене: як місцева рада, а не науково-дослідні інститути, буде перераховувати перелік рідкісних рослин, які ростуть у лісі. Тут випливає величезна корупційна складова, бо будь-яка сільська рада при будь-якому дуже «активному» лідеру може ставити умови лісгоспам («якщо ти мені цього не зробиш, ми заборонимо суцільні рубки, напишемо перелік рідкісних рослин, через які лісгосп не зможе здійснювати лісогосподарські роботи»).
Тому мені здається, що потрібно слідкувати за тим, які законопроекти, що стосуються роботи лісового і мисливського господарства, виносяться на обговорення у Верховну Раду і супроводжувати їх.
А Товариство лісівників України буде ініціювати на засіданні екологічного комітету Верховної Ради правки до другого читання в разі, якщо за прийняття цього законопроекту проголосують депутати. Тому, шановні лісівники, читайте, думайте, бо це стосується всіх лісогосподарських підприємств України.
З повагою,
Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук
- Файл для перегляду:
Porivnjalna_tablicja_z-n_2351.pdf0,97 Mi
- Детальніше про даний матеріал за наступним посиланням:
- w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1