Товариство лісівників України

Новина


31
січ

Голова Держлісагентства Віктор Смаль зустрівся із представником ЄС в Україні Крістіаном Хеллом та керівником проекту EU IPRSA Джоном Міллнзом.

У фокусі обговорення — поточний стан реформування лісової галузі, проблематика та напрями, які потребують залучення міжнародної підтримки у короткостроковій перспективі (розмінування та відновлення територій, НІЛ). Окремо розглянули плани щодо відновлення співпраці в рамках проекту ЄС Institutional and Policy Reform for Smallholder Agriculture (EU IPRSA).
Провів зустріч із представником ЄС в Україні з питань сільського, лісового господарства та продовольства Крістіаном Хеллом та керівником проекту EU IPRSA Джоном Міллнзом.
Головна тема обговорення — поточний стан реформування лісової галузі. Особлива увага приділена питанню реалізації Державної стратегії управління лісами України до 2035 року та етапам виконання операційного плану з її впровадження. Адже цей документ є важливою складовою у забезпеченні сталого лісоуправління.
Детально зупинився на наступних кроках трансформації галузі, фокусуючи увагу на розподілі функцій державного управління та цифровізації процесів контролю у секторі лісового господарства. В свою чергу, представником ЄС запропоновано вивчити досвід державного управління лісовим господарством, особливостями проведення рейдового інспектування та державного контролю в країнах Балтії та Польщі. 
Окремо розглянули плани щодо відновлення співпраці в рамках проекту ЄС Institutional and Policy Reform for Smallholder Agriculture (EU IPRSA), зокрема в контексті узгодження національного законодавства із законодавством ЄС, спільної роботи з ФАО по даному компоненту.
Обговорили поточну проблематику галузі та напрями, які потребують залучення міжнародної підтримки у короткостроковій перспективі (розмінування та відновлення територій, НІЛ). Зі свого боку, пан Хелл висловив готовність до спільної роботи та підтримки галузі з боку Представництва ЄС в Україні.
Продовжуємо шлях реформ і трансформацій, вдячні європейським партнерам за позитивну оцінку вже виконаної роботи.