Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


14
сер

Голова Держлісагентства Василь Кузьович в режимі відео-конференції поспілкувався з членами Громадської ради

Про це Голова Держлісагентства написав на своїй ст6орінці у фейсбуці
   Поділився з ними своїми враженнями від робочої поїздки на Схід та Захід України. Переконався, що лісова галузь ще жива, проте важко хвора. Це стверджували і самі люди на місцях. Побачив, що люди хочуть працювати. Тому, це дало впевненість, що галузь не лише потрібно, а й можливо врятувати.
   Важливо було побачити, чи є підстави для початку реформ галузі у частині ведення господарювання в різних регіонах, різних лісорослинних зонах. Такі підстави є. І галузь, при всіх існуючих проблемах, готова сприймати реформи. Але й потрібна підтримка суспільства. На мою думку, гарним прикладом реформ є польський варіант, який 15 років тому починав запроваджуватися в Україні, але чомусь зупинився.

   Також відповів на низку питань від громадськості. Цікавилися, зокрема, питанням приватизації лісів. Моя позиція є категоричною навіть щодо розмов про приватизацію лісу. В сьогоднішніх умовах, зважаючи на українські реалії, це буде мати винятково негативний результат. І впевнений у тому, коли горяни почують, що приватник заходить у ліс і навіть ягід та грибів не можна буде назбирати – то вони піднімуться на мітинги.

   Щодо розділення функцій лісівничої спрямованості та лісозаготівлі. Однозначної відповіді на це питання поки що немає. В ідеалі, це можливо зробити. Наприклад, лісівники займалися б вирощуванням лісу, одержуючи на це відповідне фінансування. І на ринкових умовах, на аукціонах, продавалися б ділянки стиглого лісу, який потрібно було б заготовити. Ще раз повторюся, в ідеальному варіанті це можливо. Однак, при нинішніх умовах це неможливо. Краща модель для України залежатиме від економічних можливостей суспільства.

   Також обговорили низку інших питань, зокрема, щодо реалізації деревини на аукціонах, відновленні лісів, забезпечення фінансування лісової галузі.

   Дякую всім учасникам зустрічі за змістовну дискусію.