14
тра
тра
Фотофіксація деревини: посилюємо контроль та зводимо до нуля простір для маніпуляцій
Працівники надлісництв ДП «Ліси України» Житомирщини і Київщини з початку 2025 року зробили 146 тисяч фотофіксацій при відпуску деревини. В середньому – 25 тисяч знімків на місяць.
Ці фото фіксують кожен етап відпуску ТТН. Створюється цифровий маршрут, який неможливо підробити.
З кожним місяцем система працює стабільніше. Кожен відпуск деревини супроводжується перевіркою і фотофіксацією ТТН. Всі фото мають дані про місце і час зйомки. Відсутність фото або наявність неякісних фіксацій – це привід для службової перевірки. Відповідальність за це несе конкретна особа.
На фоні масштабу всіх операцій показник помилок мізерний – всього 3% від загальної кількості. Для порівняння: на початку впровадження системи цей показник був у 5 разів вищим. Уявити кількість нелегального збуту до 2022 році – без фотофіксації, ще складніше.
Зараз процес виглядає так: майстер лісу фотографує вантаж, заповнює дані та відправляє фото до центральної бази. Інформація обробляється без затримок. Аналіз даних дозволяє швидко реагувати на будь-які порушення. Проблеми вирішуються в найкоротші терміни.
ДП «Ліси України» виступило першопрохідцем, запустивши систему фотофіксації ТТН ще в 2023 році. Тоді це виглядало справжнім викликом. Досвід двох років показав: ми змогли змінити ситуацію та зробити облік деревини максимально прозорим.
Ефект від впровадження щоденно відчувають деревообробники. Раніше їм доводилося конкурувати з тіньовим бізнесом, який працював на нелегальній сировині. Тепер кожна партія деревини має повний цифровий паспорт.
- Детальніше про даний матеріал за наступним посиланням:
- www.facebook.com/photo/