Товариство лісівників України

Новина


16
лют

Філії ДП "Ліси України" отримали майже 10 тисяч електронних лісорубних квитків

Нова система видачі спеціальних дозволів працює з листопада минулого року. На етапі розробки та запуску ми прагнули зробити її більш прозорою, цифровізувати, посилити контроль і одночасно та спростити процедуру отримання дозволу. Адже саме з лісорубного квитка починається ланцюг обігу деревини. Квиток є підставою для оформлення сертифікату походження лісоматеріалів.
Які перші результати?
Контроль насправді посилився, особливо по санітарних рубках, де зазвичай виникає найбільше питань. Раніше лісгоспи затверджували в міжрегіональних управліннях Державного агентства лісових ресурсів України перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів. На його підставі самі (!) виписували лісорубні квитки. Тепер всі лісорубні квитки видаються управліннями Держлісагентства. Це значно зменшує ризик зловживань. Якщо під час опрацювання матеріалів міжрегіональним управлінням виявляються помилки чи неточності, заявка повертається на доопрацювання. Таких випадків чимало.
Тож, як і передбачала реформа лісової галузі, відбулося реальне розділення контролюючих і господарюючих функцій.
Ще один аспект. Електронні лісорубні квитки заносяться в єдину базу. Це допомагає нам на центральному рівні здійснювати моніторинг. Наприклад, наші спеціалісти співставляють дані фотофіксації при відвантаженні деревини з даним лісорубних квитків. Аналізують класи якості та категорії сортиментів. Поєднання різних інструментів контролю дає можливість виявити спроби маніпуляцій. До речі, перелік Е-лісорубних квитків можна знайти на нашому сайті у розділі “відкриті дані”. 
Так, у філій стало більше роботи. Але треба звикати готувати документи більш якісно та відповідально. Відзначу роботу Подільського лісового офісу. Позитивні відповіді отримано на 97% поданих заявок.
Нагадаю, що цифровізацією дозвільної системи маємо завдячувати Міністру Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України Руслану Стрільцю та голові Держлісагентства Віктору Смалю.