Товариство лісівників України

Новина


31
тра

Дуб, модрина, дугласія, ялиця: майбутній ліс зростає у палетах теплиць ДП «Вінницький лісгосп»

Зелені, міцні, високі і нестримні у своєму прагненні швидше вирости! Це майбутні дубочки, що зростають у палетах (із закритою кореневою системою) у сучасних теплицях Вінницького лісгоспу. Ще ніби нещодавно жолудь закладали до палет, але енергійні сіянці вже мають 5-6 листочків!
Цього року лісівники ДП “Вінницький лісгосп» вирощують із закритою кореневою системою не лише дуб звичайний, а й модрину європейську, дугласію, ялицю кавказьку (ялицю Нордмана). У теплично-парниковому комлексі на території садиби лісгоспу було закладено у палети до 100 тис. сіянців цих порід, а у теплиці Михайлівського лісництв – понад 40 тис. шт. Це вже п’ятий рік вінницькі лісівники створюють посадматеріал для заліснення за такою методикою. Вони першими серед лісгопів Вінниччини почали вирощувати та створювати лісові культури сіянцями із ЗКС. І вдало передали свій досвід іншим.
- Створення лісових культур посадковим матеріалом із закритою кореневою системою (ЗКС) забезпечує надійну, практично стовідсоткову приживлюваність, - розповідає директор підприємства В.В.Попельнюк. - Адже коріння не травмується під час посадки, сіянці висаджуються у відкритий ґрунт разом із спеціально підготованим субстратом, сприятливим для росту молодих насаджень. А ще цей метод дозволяє здійснювати посадку протягом усієї вегетативної частини року, що дає можливість заліснювати зруби влітку, не допускаючи шкідливої забур’яненості. Створюють лісові культури сіянцями із ЗКС вручну з застосуванням спеціального конусного меча.
Перед посівом готується спеціальний субстрат, який засипається у кожне відділення палет. А ще перед закладення у грунт кожна насінина перевіряється на якість. Для цього сікатором зрізають основу жолудя, щоб роздивитися насінину. Після висівання в умовах сучасної теплиці насіння швидко проростає.
- Відповідний температурний режим, оптимальне зволоження, яке забезпечується автоматизованою системою поливу, спеціальний субстрат, у який висівають жолудь, сприяють швидкому сходженню та росту сіянців, - розповідає головний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Є.В.Ільченко.
Коли сіянці підростуть, їх винесуть надвір для загартовування під притінювальним наметом. Відкрите сонячне проміння не потрапляє на ніжні молоді листки, тут вони перебувають на повітрі, отримують відповідний полив і чекають на посадку на землях держлісфонду у наступному році.
Але теплиця не пустуватиме – туди закладуть для пророщування другу партію насіння лісових порід.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ