Товариство лісівників України

Новина


20
лис

ДП «Ліси України» та провідні екологи домовилися спільно протидіяти порушенням природоохоронного законодавства!

Ми починаємо цикл зустрічей із представниками екологічної спільноти, присвячений пошуку спільного бачення розвитку лісового господарства.
Тема першої зустрічі – питання рубок. Рубки головного користування в лісах Карпат, рубки переформування, поступові рубки, рубки рідколісся, тощо.
Учасники зустрічі – керівник експертного відділу Українська Природоохоронна Група - UNCG Петро Тєстов, керівник лісового напряму WWF-Україна Михайло Богомаз, фахівець Центру екологічних ініціатив Екодія Богдан Кученко, начальник відділу лісового господарства в ДП "Ліси України" Володимир Касюхнич, керівник Західне міжрегіональне управління ЛМГ Анатолій Дейнека, начальник Управління лісового господарства та відтворення лісів Державне агентство лісових ресурсів УкраїниУкраїни Ігор Будзінський, головний спеціаліст  відділу охорони та відтворення лісових ресурсів Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України Анатолій Борсук, генеральний директор та головний інженер ВО Укрдержліспроект Віктор Мельниченко та Володимир Ревуцький.
У більшості випадків підґрунтя для виникнення дискусії – не завжди чітко та однозначно виписана нормативна база та правові колізії. Як наслідок, певні норми лісівники та екологічні організації тлумачать по різному. Деякі питання, наприклад, експериментальні проєкти із запровадження нових практик наближеного до природи лісівництва, взагалі не регламентовані. Але без них складно уявити розвиток лісового господарства.
Вочевидь, поставити крапку у дискусії навколо спірних питань можуть лише зміни у нормативній базі, які б не допускали різних тлумачень та відповідали вимогам часу.
✔️Перший результат зустрічі – досягнута згода щодо недопущення рубок рідколісся. За словами начальника відділу лісового господарства в ДП "Ліси України" Володимира Касюхнича, жодна філія підприємства таких рубок у 2023 році не здійснювала. Проте інші лісокористувачі активно продовжують таку практику – і це виклик як для контролюючих органів, так і для екологів.
✔️Другий результат – співпраця щодо фіксацій порушень природоохоронного законодавства. Наразі Департамент безпеки «Лісів України» демонструє дуже ефективну роботу із протидії корупції та захисту економічних інтересів держави. Пропозиція Петра Тєстова – розширити спектр діяльності департаменту і на протидію екологічним злочинам. За підсумками зустрічі така домовленість досягнута. Починаємо співпрацювати у новому форматі, за кілька місяців подивимось, що вийшло, наскільки він є ефективним.