Товариство лісівників України

Новина


26
жов

ДП «Лиманське лісове господарство» рік, як відновило свою роботу після деокупації

Рік тому, 26 жовтня 2022 року, державне підприємство «Лиманське лісове господарство» відновило свою роботу після деокупації Лиманської громади.
Лісгосп перебував майже пів року в окупації. І як наслідок повномасштабного вторгнення російських військ було зруйновано адміністративні та виробничі будівлі підприємства та лісництв. Знищено та пошкоджено всю пожежну інфраструктуру та техніку.   
Наразі вибухонебезпечними предметами забруднено понад 27 тисяч га лісів. Пошкоджено або знищено пожежами 6,5 тис. га лісових насаджень.
Протягом року підприємство відновлювало роботу з основних напрямів діяльності: охорона лісів від пожеж, лісовідновлення та покращення санітарного стану лісів. Тому хочемо поділитися основними показниками підсумків праці лісівників за рік.
✅Проведені першочергові заходи із ліквідації наслідків бойових дій на площі 288 га. Це близько 1 % від площі лісгоспу. 
✅Також вже здійснені санітарні заходи в лісах, що знищені бойовими діями. Їх площа складає 228 га. Всього у проведенні санітарних заходів потребують понад 6,5 тис. га лісових насаджень. Проведення робіт ускладнене високим рівнем забруднення вибухонебезпечними предметами. 
✅Лісівники висадили 11,8 тис. сіянців сосни звичайної із закритою кореневою системою. Заходи із лісовідновлення проведено на зрубах суцільних санітарних рубок на площі 3,8 га. За результатами осінньої інвентаризації приживлюваність лісових культур склала 78,2 %.
✅Заготовлено та поставлено громадам, іншим споживачам 14 260 м3 деревини, які йдуть на потреби опалення, фортифікації та будівництва. 
✅Цех перероблювання деревини виготовив 135 м3 пиломатеріалів на потреби у відновленні будівель та споруд громади.  
✅Підприємство реалізувало продукцію на загальну суму 18,7 млн грн. Сплачено 6,9 млн грн податків, з яких 1,7 млн грн перераховано у місцевий бюджет Лиманської громади. Тобто з кожної заробленої 1 гривні лісгосп сплатив 37 копійок податків.
Це дуже великий виклик відновлювати роботу підприємства майже з нуля. Тому щоденна кропітка робота лісівників ДП «Лиманський лісгосп» триває. Основним найважчим завданням залишається виявлення та гасіння лісових пожеж в умовах сильного забруднення лісових насаджень вибухонебезпечними предметами. Адже без попередньої перевірки та розмінування території неможливе виконання будь-яких дій. 
Пресслужба ДП «Лиманський лісгосп»